Alpejski PŚ we Flachau: Mikaela Shiffrin nie daje za wygraną w slalomie

21:47, 09.01.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 00:14, 10.01.2018

fot:
Aspen Snowmass
/ CC BY ND

Nie ma mocnych na Mikaelę Shiffrin. Amerykanka Amerykanka wygrała siódmy z ośmiu rozgrywanych w tym sezonie slalomów. Tym razem pokonała Bernadette Schild i Fridę Hansdotter.

W austriackim Flachau rozegrano kolejny w tym sezonie slalom kobiet zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. O tym, że rywalki ostrzą sobie narty na niemal niepokonaną w tym sezonie Mikaelę Shiffrin może świadczyń fakt, że w pierwszym przejeździe najlepiej poradziła sobie Bernadette Schild. To oczywiście ucieszyło miejscowych kibiców, zwłaszcza, kiedy zobaczyli, że ich reprezentantka ma przewagę nad Amerykanką w wysokości 0,37 sek. Austriaczka startowała z pierwszym numerem a Shiffrin z czwartym. Tuż po liderce klasyfikacji slalomu z trasą radziła sobie Frida Hansdotter. Szwedka jako ostatnia zmieściła się w sekundzie straty i plasowała się po pierwszej rundzie na trzecim miejscu (+ 0,74 sek.). Sekundę i pięćdziesiąt cztery setne do odrobienia po pierwszym przejeździe miała Nina Haver-Loeseth. Norweżka zajmowała miejsce tuż za podium. Czołową piątkę zamykała Szwajcarka Melanie Meillard. Pierwszego przejazdu nie ukończyło siedemnaście zawodniczek. W tym gronie znalazły się wysoko notowane zawodniczki takie jak: Petra Vlhova, Wendy Holdener czy Lena Duerr.

W drugim przejeździe Mikaela Shiffrin wiedziała, że musi postawić wszystko na jedną kartę. Amerykanka postanowiła zaryzykować i to przyniosło wymierny efekt. Pokonała trasę z czasem 54.88 sek. To był zdecydowanie najlepszy wynik dnia, jako jedyna zeszła poniżej 55 sek. Pod presją stanęła Austriaczka. Tym razem Bernadette nie poradziła sobie jednak tak dobrze i pojechała ponad pół sekundy wolniej niż za pierwszym razem. To nie pozwoliło na wyprzedzenie Shiffrin, ale dało drugie miejsce. Frida Hansdotter obroniła podium, ale jej przejazd pozostawiał wiele do życzenia. Nina Haver-Loeseth musiałaby wiele poprawić w swoim występie, aby móc pokusić się o wyprzedzenie Szwedki. Norweżka straciła do trzeciego miejsca 1,09 sek. Piątego miejsca nie obroniła Melanie Meillard. Szwajcarka nie ukończyła drugiego przejazdu. Z tego skorzystała reprezentantka gospodarzy Katharina Truppe (+ 2,67 sek).