Alpejski PŚ w Wengen: Peter Fill najlepszy w pierwszym treningu zjazdu

19:56, 10.01.2017 Marek Cielec

Najlepszy zjazdowiec poprzedniego sezonu okazał się być najszybszym zawodnikiem pierwszego treningu zjazdu w Wengen przed zawodami PŚ. Alpejczycy będą mieli jeszcze możliwość wziąć udział w dwóch treningach, a w piątek rozpoczną zawody od kombinacji.

Fill uzyskał czas lepszy o 0,11 sek. od Maxa Franza, który zajął drugą pozycję. Franz ostatnio sygnalizuje wzrost formy. Plasował się w pierwszej dziesiątce super-G w Val Gardenie i Santa Caterinie (7. i 5. miejsce), wygrał też zjazd w Val Gardena. Trzecie miejsce w treningu zajął Beat Feuz, który na razie w zawodach nie jest jeszcze tak skuteczny jak w końcówce ubiegłego sezonu., kiedy to wygrał finałowe zawody w super-G i zjeździe w Sankt Moritz. Czwarty był rodak Feuza - Carlo Janka. Chociaż Janka startuje nie tylko w konkurencjach szybkościowych, ale też w gigantach to opuścił zawody w miniony weekend w Adelboden, aby odpocząć przed rywalizacją w Wengen i Kitzbühel. Piąte miejsce zajął Manuel Osborne-Paradis, a szóste Kjetil Jansrud razem z Patrickiem Küngiem. Na 18. miejscu w treningu sklasyfikowany został lider klasyfikacji zjazdu Aksel Lund Svindal. Maciej Bydliński uplasował się na 68. miejscu ze stratą 7,85 sek. do Filla.