Alpejski PŚ w Val Gardenie: Drugi trening dla Matthiasa Mayera, Kłusak 73.

16:52, 14.12.2017 Anna Felska Aktualizacja: 17:49, 14.12.2017

Austriak Matthias Mayer najlepiej spisał się w drugim treningu zjazdu przed Alpejskim Pucharem Świata w Val Gardenie. Jedyny startujący Polak Michał Kłusak zajął 73. miejsce.

Drugi trening mężczyzn w Val Gardenie, podobnie jak pierwszy rozpoczął się z małym poślizgiem z powodu opadów śniegu i mgły w środkowej części trasy. Kilka dłuższych przerw w jego trakcie sprawiło, że testy trasy Saslong zakończyły się niedługo przed godziną 16:00. Najlepszym zawodnikiem dzisiejszego treningu był aktualny mistrz olimpijski. Matthias Mayer na metę dzisiejszego treningu zjazdu dotarł z czasem 1:58.64. Drugi rezultat uzyskał Benjamin Thomsen z Kanady, który do Austriaka stracił 0,40 sek. Trzecie i czwarte miejsce zajęli kolejni reprezentanci Austrii - Otmar Striedinger (+0,51 sek.) oraz Max Franz (+0,55 sek.). Warunki na trasie były zmienne i niektórzy zawodnicy mogli wykorzystać momenty lepsze widoczności, dzięki czemu uzyskiwali lepsze czasy. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Werner Heel (+0,81 sek.), na szóstym Josef Ferstl (+1,09 sek.), na siódmym Emanuele Buzzi (+1,11 sek.), a na ósmym Manuel Osborne-Paradis (+1,16 sek.). W czołowej dziesiątce znaleźli się też Thomas Dressen i Wiley Maple.

Jedyny reprezentant Polski biorący udział w treningu - Michał Kłusak - zajął 73. miejsce ze stratą 4,16 sek. W trakcie przejazdu trwającą blisko pół godziny "przerwę na kawę" musiał zrobić sobie Kjetil Jansrud, który z powodu mgły został zatrzymany na trasie. Z tego powodu zajął on ostatnie miejsce, a jego czas przejazdu może wydawać się zadziwiająco wydłużony.