Alpejski PŚ w Val d`Isere: Triumf Anny Veith w supergigancie

13:35, 17.12.2017 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 21:57, 18.01.2018

Za nami dwa dni rywalizacji we francuskim Val d`Isere. Zarówno w wczoraj jak i dziś panie rywalizowały w supergigancie. Podczas dzisiejszych zawodów zwycięstwo odniosła Anna Veith, która na swój kolejny triumf w zawodach Pucharze Świata musiała czekać aż 1001 dni. Austriaczka o 0,48 sek. pokonała Tinę Weirather oraz o 0,51 sek. Sofię Goggię. Reprezentantki Polski nie startowały w Val d`Isere.

Weekend w Val d`Isere dobiegł końca. Panie przez dwa dni rywalizowały w dwóch supergigantach. Wczoraj swoje 78. zwycięstwo odniosła Lindsey Vonn, natomiast dziś zwyciężyła Anna Veith, dla której jest to 15. triumf oraz 45. podium zawodów Pucharu Świata w karierze. Jak wiadomo Austriaczka w tym sezonie powróciła po kontuzji i zwyciężyła pierwszy raz od marca 2015 roku, a triumfowała wtedy jeszcze pod nazwiskiem Fenninger. Tym bardziej aktualna dyspozycja cieszy kibiców narciarki przed Zimowymi Igrzyskami w Pjongczang, gdyż będzie tam bronić Mistrzostwa Olimpijskiego w supergigancie. Anna Veith w dzisiejszym supergigancie pokonała o 0,48 sek. liderkę klasyfikacji supergigantowej Tinę Weirather. Na trzecim miejscu uplasowała się Sofia Goggia, która wczoraj również stanęła na podium. Włoszka do dzisiejszej triumfatorki straciła 0,51 sek. Tuż za podium uplasowała się Lara Gut (+0,64 sek.). Piątą lokatę zajęła Michelle Gisin (+0,86 sek.), szósta była Ragnhild Mowinckel (+1,01 sek.), która wczoraj stanęła po raz pierwszy na podium zawodów Pucharu Świata, a siódma była Federica Brignone (+1,09 sek.). Kolejno na ósmym, dziewiątym i dziesiątym miejscu sklasyfikowane zostały Nicole Schmidhofer (+1.23 sek.), Ramona Siebenhofer (+1,48 sek.) oraz Anna Hofer (+1,52 sek.). Tuż za czołową dziesiątką uplasowała się Nicol Delago, która na trasę wystartowała z odległym numerem - 50. Włoszka do Veith straciła 1,58 sek.

Na liście startowej dzisiejszych zawodów pojawiło się 57 nazwisk. Dwie narciarki zrezygnowały ze startu, były to Lindsey Vonn, u której po wczorajszych zawodach pojawił się ból w kolanie i postanowiła dać odpocząć swojemu ciału, gdyż skupia się na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich oraz Valerie Genier. Trasy Oreiller-Killy nie ukończyło aż 11 zawodniczek, m.in. otwierająca dzisiejszą rywalizację Viktoria Rebensburg, reprezentantka gospodarzy Tessa Worley oraz triumfatorka supergiganta w Sankt Moritz Jasmine Flury.

Kolejne zawody Pucharu Świata już w ten wtorek. Zawodniczki we francuskim Courchevel powalczą najpierw w slalomie gigancie, a następnie w slalomie równoległym.