Alpejski PŚ w Val d`Isere: Ramona Siebenhofer najszybsza w pierwszym treningu zjazdu

12:51, 19.12.2019 Patrycja Korczewska Aktualizacja: 13:10, 19.12.2019

W czwartek odbył się pierwszy trening zjazdu w Val d`Isere przed weekendowymi zawodami Pucharu Świata, w którym to najszybsza była Ramona Siebenhofer.

Za nami pierwszy z dwóch zaplanowanych treningów zjazdu przed weekendowymi zawodami Pucharu Świata we francuskim Val d`Isere. W czołowej trójce uplasowały się trzy reprezentantki Austrii. Najszybsza była Ramona Siebenhofer, która trasę O.K. pokonała w czasie 1:15,06 min. O 0,24 sek. wolniej pojechała sklasyfikowana na drugiej pozycji Nina Ortlieb. Trzeci czas treningu uzyskała Tamara Tippler, która do Siebenhofer straciła 0,26 sek. Tuż za Austriaczkami uplasowała się Ester Ledecka (+0,32 sek.). Piątą lokatę uzyskała Nicole Schmidhofer (+0,40 sek.), szóstą Kajsa Vickhoff Lie (+0,54 sek.), a siódmą Ilka Štuhec (+0,58 sek.). Ósmy czas uzyskała Sofia Goggia (+0,68 sek.), dziewiąty Joana Haehlen (+0,77 sek.), a dziesiąty Elisabeth Reisinger (+0,82 sek.). W sekundzie straty do Siebenhofer zmieściło się 15 zawodniczek.