Alpejski PŚ w Szpindlerowym Młynie: Mikaela Shiffrin zwycięża w slalomie

14:34, 09.03.2019 Anna Felska

Photo by Lars G Karlsson / Are2019.com

Dzisiejsze zawody alpejskiego Pucharu Świata w Szpindlerowym Młynie zakończyły się bezapelacyjnym zwycięstwem Mikaeli Shiffrin. Była najlepsza w slalomie i odniosła swoje 15. zwycięstwo w sezonie i 58. w karierze.

Już pierwszy przejazd należał do Mikaeli Shiffrin. Amerykanka pewnie prowadziła nad drugą Szwajcarką Wendy Holdener o 0,37 s. Trzecia Szwedka Frida Hansdotter miała już większą stratę do liderki, bo 1,28 s. Tuż za czołową czwórką uplasowała się wczorajsza triumfatorka giganta - Petra Vhlova. Słowaczka do Shiffrin traciła 1,33 s.

Wyniki pierwszego przejazdu

Najlepszy czas drugiego przejazdu uzyskała Austriaczka Katharina Truppe, która awansowała aż o 12 pozycji i zakończyła zawody tuż za podium, tracąc do zwyciężczyni 2,63 s. Liderka po pierwszym przyjeździe Mikaela Shiffrin w drugim uzyskała drugi czas i odniosła pewne zwycięstwo. Drugie miejsce utrzymała Szwajcarka Wendy Holdener, która uzyskała szósty czas przejazdu, a do Amerykanki straciła ostatecznie 0,85 s. Na podium wskoczyła Petra Vhlova. Słowaczka miała dopiero ósmy czas przejazdu, ale to wystarczyło do zajęcia trzeciej pozycji. Do zwyciężczyni straciła 2,03 s. Na siódmą pozycję spadła Frida Hansdotter (+2,8). Piątą lokatę zajęła Norweżka Kristin Lysdahl (+2,73). Na szóstym miejscu wylądowała Anna Swenn Larson (+2,75). Drugiego przejazdu nie ukończyły dwie zawodniczki - Katharina Liensberger i Bernadette Schild.

Wyniki drugiego przejazdu

Znów szczęście nie uśmiechnęło się do Polki. Pierwszego przejazdu nie ukończyła Magdalena Łuczak. Wypowiedź naszej 17-letniej zawodniczki po dzisiejszych zawodach można znaleźć tu.