Alpejski PŚ w Santa Caterina: Zjazd mężczyzn odwołany

 

fot.: AltaReziaNews
fot.: AltaReziaNews

Z powodu silnego wiatru zadecydowano o odwołaniu zjazdu mężczyzn we włoskim Santa Caterina. W wyniku przeniesienia kilku poprzednich zawodów, te nie zostaną rozegrane w innym miejscu.

W dniu wczorajszym z powodu silnego wiatru zawodnicy byli wywożeni ratrakami na start supergiganta. Dzisiaj z tego samego powodu zjazd został początkowo skrócony i przeniesiony na godzinę 12:45, a później odwołany z powody niesprzyjających prognoz pogody.

Przeniesione zostały już zawody w Lake Louise (przeniesione do Kvitfjell) oraz Beaver Creek (przeniesione do Val d’Isere), a z powodu bardzo napiętego kalendarza, zjazd z Santa Caterina zostanie pominięty i w sezonie 2016/17 odbędzie się jedynie osiem zjazdów, zamiast dziewięciu.

źródło: informacja własna

Jedna myśl na temat “Alpejski PŚ w Santa Caterina: Zjazd mężczyzn odwołany

  • 28 grudnia 2016 o 13:06
    Permalink

    Bardzo źle. Od początku była różnica w ilości konkurencji szybkościowych i technicznych. Technicznych w tej klasycznej formie miało być 18, a szybkościowych 16. Teraz robi się tutaj 18:15. Dodajmy do tego dwie konkurencje równoległe, które też są przecież techniczne. Szybkościowcy mają mniej okazji do punktowania. Moim zdaniem powinno się dążyć do zrównania liczby, ale od kilku lat jest tak, że więcej jest technicznych, niestety. Nie ułatwia to sprawy szybkościowcom, którzy chcieliby zając wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.