Alpejski PŚ w Saalbach-Hinterglemm: Hirscher najszybszy w slalomie, Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu

14:15, 20.12.2018 Jagoda Brzozowska Aktualizacja: 14:31, 20.12.2018

Marcel Hirscher wygrał dzisiejszy slalom w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Saalbach-Hinterglemm. Drugie miejsce zajął Loic Meillard, a trzecie Henrik Kristoffersen. Michał Jasiczek nie został sklasyfikowany.

Po pierwszym przejeździe na czele znajdował się oczywiście Marcel Hirscher. Austriak od 0,52 sek. okazał się szybszy od swojego rodaka Michaela Matta oraz o 0,59 sek. od Henrika Kristoffersena. Tuż za podium ze stratą 0,78 sek. do lidera uplasował się kolejny znakomity slalomista, Felix Neureuther, dla którego to pierwszy start w slalomie od Pucharu Świata w Levi w 2017 roku. Zaskakujący może być fakt, że do zawodów przystąpiło aż osiemdziesięciu jeden zawodników, jednak aż trzydziestu dwóch z nich nie udało się dokończyć pierwszego przejazdu, a wśród nich znaleźli się między innymi: Stefano Gross, Fritz Dopfer czy Michał Jasiczek.

Wyniki pierwszego przejazdu

Ostatecznie utytułowany Austriak zdołał obronić pierwszą pozycję i na mecie zameldował się z czasem równym 1:54,98 sek. Ze stratą 0,38 sek. za Hirscherem uplasował się Szwajcar Loic Meillard, dla którego to drugie podium w karierze. Ostatnie miejsce na "pudle" zajął Henrik Kristoffersen, a z dzisiejszym zwycięzcą przegrał o 0,47 sek. Czwarty był Manuel Feller (+0,66), a piąty Michael Matt (+0,78) ex aequo z Danielem Yulem. Clement Noel (+0,79) zdobył siódmą lokatę, a Stefan Hadalin (+1,00) ósmą. Czołową dziesiątkę zamknęli dziewiąty Marco Schwarz (+1,02) oraz dziesiąty Ramon Zenhausern (+1,08). Tanguy Nef ze Szwajcarii oraz Leif Kristian Nestvold-Haugen wypadli z trasy.