Alpejski PŚ w Lake Louise: Rebensburg najlepsza w super G, Shiffrin dopiero dziesiąta

20:49, 08.12.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 20:51, 08.12.2019

Osiemnastym zwycięstwem w karierze Viktorii Rebensburg zakończył się pierwszy w tym sezonie supergigant zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. W Lake Louise obok Niemki na podium stanęły Włoszka Nicol Delago i Corinne Suter ze Szwajcarii.

Viktoria Rebensburg pokonała dzisiaj wszystkie rywalki na trasie supergiganta w Lake Louise. Niemka uzyskała czas

1:20.00 i mogła cieszyć się z osiemnastej wygranej w swojej karierze. Za reprezentantką naszych zachodnich sąsiadów uplasowały się zawodniczki z Włoch i Szwajcarii. Dość niespodziewanie druga była Nicol Delago, która ruszała z dopiero trzydziestym pierwszym numerem. Włoszka straciła do Niemki 0,35 sek. To drugie podium Nicol w karierze, ale premierowe w supergigancie. Corinne Suter, która straciła do Rebensburg 0,42 sek., ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium. Stephanie Venier, która straciła do pierwszej lokaty 0,53 sek., z pewnością zawody skończyła niepocieszona. Przez długi czas była bowiem trzecia, ale ostatecznie uplasowała się tuż za podium. Mirjam Puchner z Austrii zajęła piąte miejsce, a do "pudła" zabrakło 0,35 sek. Tamara Tippler musiała cieszyć się z piątego miejsca. Jej strata do pierwszej lokaty wyniosła 1,06 sek.

Na siódme miejsce zasłużyła dziś Federica Brignone. Włoszka z Tippler przegrała o ledwie 0,01 sek. Nicole Schmidhofer także niewiele straciła do szóstej rodaczki, bowiem dokładnie 0,04 sek i zajęła ósmą pozycję. Dość daleko sklasyfikowana została jedna z faworytek supergiganta w Lake Louise - Mikaela Shiffrin. Amerykance przejazd nie wyszedł idealnie i zajęła dopiero dziesiątą lokatę. Jej strata to 1,18 sek. Tuż przed nią uplasowała się inna dobra zawodniczka - Tina Weirather. Reprezentantce Liechtensteinu do zwyciężczyni brakło 1,11 sek.