Alpejski PŚ w Lake Louise: Drugi zjazd pań na trasie Men’s Olympic (lista startowa)

Wczoraj w kanadyjskim Lake Louise odbył się pierwszy zjazd w tym sezonie, dziś czas na drugi. Na starcie 49 alpejek. Początek rywalizacji o godz. 20:30.

Nadszedł drugi dzień zmagań w Lake Louise i drugi zjazd w tym sezonie. Wczoraj na trasie Men’s Olympic triumfowała Nicole Schmidhofer, dla której było to pierwsze zjazdowe zwycięstwo Pucharu Świata w karierze. Drugie miejsce zajęła Michelle Gisin, która wczorajszą trasę pokonała o 0,15 sek. wolniej od Austriaczki. Niespodziewanie podium uzupełniła Kira Weidle, dla której wczorajsze podium było pierwszym w zawodach Pucharu Świata. Reprezentantka Niemiec do zwyciężczyni straciła 0,5 sek.

Wczoraj bardzo dobry powrót do startów po ponad rocznej przerwie zaliczyła Ilka Štuhec. Słowenka zajęła szóstą lokatę, tracąc 0,94 sek. do Schmidhofer. Czy dziś zdoła wskoczyć na podium?

W zeszłym roku w drugim zjeździe w Lake Louise zwyciężyła Mikaela Shiffrin, która po raz pierwszy w karierze odniosła triumf w zjazdowych zawodach Pucharu Świata. Podium uzupełniły Viktoria Rebensburg oraz Michelle Gisin.

Pomimo, że za nami już pierwszy zjazd w tym sezonie, to do grona faworytek wciąż zaliczyć można wiele narciarek. Oprócz Nicole Schmidhofer, Michelle Gisin oraz Kirę Weidle, które stanęły na podium we wczorajszym zjeździe, w walce wciąż się liczą: trzecia w klasyfikacji zjazdowej ubiegłego sezonu Tina Weirather, triumfatorka klasyfikacji zjazdowej w sezonie 2016/2017 Ilka Štuhec oraz aktualna liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin, która co raz częściej zachwyca swoją dyspozycją zarówno w konkurencjach technicznych, jak i szybkościowych.

Początek rywalizacji o godz. 20:30. Na starcie 49 pań z 15 państw. Jako pierwsza na trasę Men’s Olympic wystartuje Ilka Štuhec.