Alpejski PŚ w Lake Louise: Adrien Theaux najszybszy na treningu zjazdu, Kłusak 80., Babicki 84.

22:30, 24.11.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 22:34, 24.11.2017

Znane powiedzenie "do trzech razy sztuka" sprawdziło się dziś w Lake Louise. Po dwóch odwołanych treningach udało się w końcu zorganizować test trasy Men`s Olympic dla mężczyzn przed sobotnimi zawodami alpejskiego Pucharu Świata. Najlepszy czas na jedynym treningu uzyskał Francuz Adrien Theaux.

Pogoda nareszcie okazała się być łaskawa i panowie mogli dziś zapoznać się z trasą podczas przejazdów próbnych. Choć wczoraj pojawiały się krytyczne opinie na temat górnego odcinka trasy zjazdowej w Lake Louise, to udało się go przygotować na tyle dobrze, że alpejczycy startowali z samej góry i nie było potrzeby obniżania startu. Najszybszy przejazd treningowy zaliczył Francuz Adrien Theaux, mimo że pojawiały się wcześniej głosy, że Francuzi po śmierci kolegi z reprezentacji - Davida Poissona - mogą jechać nieco bardziej asekuracyjnie. Drugie miejsce zajął Austriak Matthias Mayer, który uzyskał czas gorszy o 0,35 sek. od Theaux. Na trzeciej pozycji sklasyfikowano Kjetila Jansruda ze stratą 0,69 sek. Na kolejnych miejscach uplasowali się Romed Baumann (+0,85 sek.), Erik Guay (+0,90 sek.) oraz Peter Fill (+0,92 sek.), który w ostatnich dwóch sezonach wygrywał klasyfikację zjazdu.

Dość odległe pozycje zajęli tacy zawodnicy jak Aksel Lund Svindal, Dominik Paris, Bostjan Kline, Steven Nyman czy Christof Innerhofer, ale prawdziwą siłę tych zawodników zweryfikują dopiero zawody. Treningi zjazdu rządzą się swoimi prawami.

Polacy, którzy pokazali się na treningu niestety nie sprawili niespodzianki i znaleźli się w końcowej części listy rankingowej. Michał Kłusak zajął 80. lokatę (+6,67 sek.), a Paweł Babicki 84. (+7,17 sek.).

Pełne wyniki treningu

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o godzinie 20:15. W niedzielę odbędzie się rywalizacja w supergigancie.