Alpejski PŚ w Kvitfjell: Kjetil Jansrud z Małą Kryształową Kulą, Michał Kłusak nie ukończył przejazdu

12:49, 11.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 12:52, 11.03.2018

Norweg Kjetil Jansrud zwycieżył przed własną publicznością w supergigancie rozgrywanym w ramach alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell, zapewniając sobie tym samym Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji. Na podium znaleźli się także Szwajcar Beat Feuz i Francuz Brice Roger. Michał Kłusak nie został sklasyfikowany.

Jansrud zwyciężył z czasem 1:33.21. Feuz, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang stracił do niego 0.22 sekundy, zaś Roger, który zanotował drugie podium Pucharu Świata w karierze - 0.33 sekundy. Czołową szóstkę uzupełnili: rodak zwycięzcy, Adrian Smiseth Sejersted (+0.34), Kanadyjczyk Manuel Osborne-Paradis (+0.44) i kolejny ze Szwajcarów, Mauro Caviezel (+0.45).

Dzisiejszego supergiganta nie ukończyli tacy zawodnicy jak: mistrz olimpijski w tej konkurencji z Pjongczang, Austriak Matthias Mayer czy złoty w zjeździe na tym samych igrzyskach, kolejny faworyt publiczności Aksel Lund Svindal. W tym gronie znalazł się także jedyny Polak w stawce, Michał Kłusak.