Alpejski PŚ w Kvitfjell: Erik Guay najlepszy na treningu zjazdu

15:44, 23.02.2017 Marek Cielec

Dziś w norweskim Kvifjell odbył się pierwszy i jedyny trening zjazdu przez zawodami PŚ w narciarstwie alpejskim. Drugiego treningu nie będzie, gdyż został on zastąpiony przez zawody przeniesione z Lake Louise. Najlepszy czas podczas dzisiejszej próby miał Erik Guay.

Kanadyjczyk zdobył na Mistrzostwach Świata w Sankt Moritz dwa medale - złoty w supergigancie i srebrny w zjeździe - i najwidoczniej nadal znajduje się w dobrej formie, choć naprawdę miarodajne będą dopiero jutrzejsze zawody. Guay zajął na treningu pierwsze miejsce pokonując minimalnie drugiego Hannesa Reichelta o 0,01 sek. Trzecie miejsce zajął Francuz Brice Roger (+0,32 sek.), a czwarte Dominik Paris (+0,62 sek.). Piąty był Aleksander Aamodt Kilde (+0,63 sek.), szósty Josefl Ferstl (+0,68 sek.), siódmy Kjetil Jansrud (+0,74 sek.), a ósmy Romed Baumann (+0,80 sek.). Nowy mistrz świata Beat Feuz uplasował się na 12. miejscu i był wolniejszy jeszcze od 9. Andreasa Sandera i dwóch rodaków Mauro Caviezela, który zajął 10. miejsce i Carlo Janki, który uplasował się na pozycji 11. Na miejscu 13. był aktualny lider klasyfikacji zjazdu Peter Fill.