Alpejski PŚ w Kvitfjell: Boštjan Kline zwycięzcą pierwszego zjazdu

13:03, 24.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 13:31, 24.02.2017

Słoweniec Boštjan Kline zwyciężył w pierwszych zawodach w zjeździe podczas Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Kvitfjell. To jego pierwsza w karierze wygrana w Pucharze Świata i trzecie podium.

W tym sezonie wciąż obowiązuje zasada, że każdy kolejny zjazd wygrywa zawodnik, który jeszcze nie triumfował w tej edycji Pucharu Świata. Również dzisiejszy zjazd wpisał się w tę regułę. Zwycięstwo odniósł Boštjan Kline, który nigdy wcześniej nie wygrał w PŚ. Drugie miejsce zajął Austriak Matthas Mayer, który stracił do Słoweńca 0,19 sek. Trzeci był Kjetil Jansrud (+0,20 sek.), który obejmie prowadzenie w klasyfikacji zjazdu. Na czwartym i piątym miejscu znaleźli się Kanadyjczycy Erik Guay i Manuel Osborne-Paradis, a na szóstym Niemiec Thomas Dressen, który jechał dopiero z 48. numerem. Dla niemieckiego zawodnika to zdecydowanie najlepszy wynik w karierze, gdyż po raz pierwszy udało mu się zmieścić w czołowej dziesiątce. Mistrz świata Beat Feuz zajął siódme miejsce, ósmy był Travis Ganong, dziewiąty Hannes Reichelt, a dziesiąty Mauro Caviezel. Dotychczasowy lider klasyfikacji zjazdu - Peter Fill - ostał sklasyfikowany na 16. miejscu.