Alpejski PŚ w Kranjskiej Gorze: Marcel Hirscher triumfuje

15:15, 04.03.2017 Mateusz Król

Marcel Hirscher wygrywając dzisiejsze zawody w Kranjskiej Gorze przypieczętował swój triumf w klasyfikacji ogólnej Pucharu Świata oraz w klasyfikacji slalomu giganta. Oprócz niego na podium dzisiejszych zawodów stanęli Leif Kristian Haugen oraz Mats Olsson.

Marcel Hirscher po pierwszym przejeździe miał prawie sekundę przewagi nad drugim Henrikiem Kristoffersenem. Na trzeciej pozycji plasował się Justin Murisier ze stratą 1,1 sek. Czwarte miejsce zajmował Victor Muffat-Jeandet tracąc do podium 0,13 sekundy, 0,07 sek. za nim był piąty Felix Neureuther. Pierwszego przejazdu nie ukończyło piętnastu zawodników, w tym Alexis Pinturault.

Wyniki po 1. przejeździe

Zwyciężył Marcel Hirscher, który stracił większą część przewagi, jaką wypracował w pierwszym przejeździe, jednakże warunki na trasie były bardzo trudne. Austriak dojechał na metę z łącznym czasem 2:24,31. Drugą pozycję zajął Leif Kristian Haugen, którego jest to pierwsze podium w zawodach Pucharu Świata. Norweg stracił do Hirschera prawie pół sekundy (0,46 sek.). 0,21 sekundy za Haugenem uplasował się Mats Olsson, który zajął trzecie miejsce. Manuel Feller do podium stracił 0,08 sek. i finalnie uplasował się na czwartej pozycji. Na piątym miejscu ex aequo stanęło dwóch Niemców, Stefan Luitz i Felix Neureuther stracili po 0,92 sekundy do Hirschera. Siódmą pozycję zajął Florian Eisath ze stratą ponad sekundy do triumfatora. Na ósmym miejscu zawody zakończył Elia Zurbriggen, którego jest to najlepszy wynik w karierze. Szwajcar stracił do Hirschera 1,08 sek. Dziewiąte miejsce i 1,27 sekundy straty to wynik Rolanda Leitingera w dzisiejszych zawodach. Czołową dziesiątkę zamknął Loic Meillard, który do Hirschera stracił 1,3 sek. Drugiego przejazdu nie ukończyli Manfred Moelgg i Tommy Ford.

Już jutro w Kranjskiej zostaną rozegrane drugie zawody, jakie zostały zaplanowane na ten weekend. Pierwszy przejazd slalomu będzie miał miejsce o 9:30, natomiast drugi o 12:30.