Alpejski PŚ w Kitzbühel: Matteo Marsaglia najlepszy na ostatnim treningu

13:29, 18.01.2018 Marek Cielec Aktualizacja: 13:34, 18.01.2018

fot: Georges Ménager / CC BY NC ND

W Kitzbühel z powodu opadów śniegu nie przeprowadzono w środę drugiego treningu zjazdu mężczyzn, natomiast dziś panowie mogli znów pojeździć po trasie Streif, choć nie na pełnym dystansie. W oficjalnie trzecim, a praktycznie drugim treningu zjazdu przed  zawodami Hahnenkamm 2018 najlepszy był Włoch Matteo Marsaglia.

Na dzisiejszym treningu z jazdy została wyłączona dolna część trasy, a meta przesunięta nieco wyżej. W ten sposób panowie na trasie spędzali nie blisko 2 minuty, a jedynie ok. 1:25,00. Najlepszy czas miał Włoch Matteo Marsaglia, który uzyskał wynik 1:24,73.  Na treningu najlepsze rezultaty osiągali przede wszystkim zawodnicy nie należący obecnie do ścisłej czołówki. Matteo Marsaglia to zawodnik, który jechał dopiero z numerem 54. Również Brice Roger, który zajął drugie miejsce ze stratą 0,01 sek. nie jest alpejczykiem regularnie plasującym się na czołowych miejscach rankingu. Na pozycji trzeciej sklasyfikowany został Vincent Kriechmayr, który był gorszy od Marsagli o 0,16 sek. Czwarty był Jared Goldberg (+0,26 sek.), piąty Daniel Danklmeier (+0,33 sek.), a szósty Johan Clarey (+0,34 sek.). Na siódmym miejscu znalazł się Manuel Osborne-Paradis, na ósmym ex aequo Maxence Muzaton i Hannes Reichelt, na dziesiątym Andreas Sander wspólnie z Akselem Lundem Svindalem, który na tej samej pozycji był sklasyfikowany także po pierwszym treningu. Również Beat Feuz powtórzył wynik z pierwszego treningu i znów zajął 31. miejsce. Jednak w zawodach można się spodziewać, że zarówno Svindal jak i Feuz będą bić się o zwycięstwo.

Pełne wyniki treningu

Jutro w Kitzbühel   pierwsze zawody 78. Hahnenhamm-Race - supergigant, który rozpocznie się o godzinie 11:30. W zjeździe zawody przeprowadzone będą w sobotę o tej samej porze, a w niedzielę odbędzie się slalom (pierwszy przejazd o 10:30, drugi o 13:30)