Alpejski PŚ w Kitzbühel: Jaki ojciec, taki syn - Josef Ferstl zwyciężył na Hahnenkammrennen w super G

15:23, 27.01.2019 Marek Cielec Aktualizacja: 15:40, 27.01.2019

Niemiec Josef Ferstl zwyciężył w dzisiejszych zawodach alpejskiego Pucharu Świata w supergigancie w Kitzbühel. Na podium stanęli sami doświadczeni zawodnicy, po trzydziestce. Obok Ferstla w najlepszej trójce znaleźli się także Johan Clarey i Dominik Paris.

Kilkadziesiąt lat temu, a dokładnie w 1978 i 1979 roku na Streifie w zawodach Pucharu Świata w Kitzbühel zwyciężał Josef Ferst senior. Wówczas nie rozgrywano jeszcze zawodów w supergigancie, a dwa zwycięstwa "Sepp" Ferstl zapisał na swoim koncie za zjazd. Dziś jego syn, również Josef, startował w zawodach supergigantowych na trasie Streif z numerem 1 i prowadzenia, które objął po swoim przejeździe nie oddał już do końca. Dla Ferstla juniora to druga w karierze wygrana w Pucharze Świata. Poprzednio triumfował on w poprzednim sezonie w Val Gardenie w tej samej konkurencji. Josef Ferstl dobrze zaprezentował się także w piątkowym zjeździe, w którym zajął siódme miejsce, co mogło zwiastować również dobry wynik w super G.

Drugie miejsce, ze stratą 0,08 sek. do Ferstla zajął Francuz Johan Clarey, który wcześniej nigdy nie był w najlepszej trójce Pucharu Świata za supergigant. Na ten pierwszy raz Clarey czekał dość długo, bo niecałe trzy tygodnie temu skończył 38 lat. Clarey jednak nie przejmuje się za bardzo wiekiem, a sezon 2018/2019 jest jednym z najlepszych w jego karierze. Podium uzupełnił Włoch Dominik Paris - zwycięzca zjazdu w Kitzbühel. Paris od dzisiejszego zwycięzcy był gorszy o 0,10 sek. Na miejscu czwartym sklasyfikowany został nowy lider klasyfikacji super G - Vincent Kriechmayr (+0,15 sek.), który skorzystał na tym, że ze startu zrezygnował dotychczasowy numer 1 - Aksel Lund Svindal. Piąty był mistrz olimpijski Matthias Mayer (+0,18 sek.), a szósty Aleksander Aamodt Kilde (+0,19 sek.). Na pozycjach siódmej i ósmej znaleźli się Francuzi, Brice Roger (+0,26 sek.) i Alexis Pinturault (+0,41 sek.), a na dziewiątej ex aequo Włoch Christof Innerhofer i Norweg Adrian Smiseth Sejersted (+0,49 sek.).