Alpejski PŚ w Jeongseon: Vonn ponownie najszybsza na treningu

09:27, 03.03.2017 Marek Cielec

Duncan Rawlinson
/ CC BY NC

Lindsey Vonn okazała się najlepsza również na drugim treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w Jeongseon. To jednak dopiero testy, a zwyciężczynię zawodów poznamy jutro. Z pewnością jednak Vonn będzie jedną z głównych faworytek.

Czołowa trójka treningu była dziś taka sama jak wczoraj. Vonn zajęła pierwsze miejsce, druga była Ilka Štuhec (+0,10 sek.), a trzecie Sofia Goggia (+0,93 sek.). Należy jednak zaznaczyć, że Słowenka i Włoszka nie pokonały trasy całkiem przepisowo, co w zawodach skutkowałoby dyskwalifikacją. Czwarte miejsce zajęła Stacey Cook, piąte Michelle Gisin, szóste Breezy Johnson, siódme Christine Scheyer, ósme Jacqueline Wiles (z potencjalną dyskwalifikacją), dziewiąte Tina Weirather, a dziesiąte Laurenne Ross.

Wyniki 2. treningu

Przejazdu treningowego nie ukończyło 6 zawodniczek: Fabienne Suter, Corinne Suter, Tamara Tippler, Elisabeth Görgl, Anna Hofer i Kristina Riis-Johannessen. Nie startowała Elena Fanchini, która ma problem z kolanem i nie zobaczymy jej także w jutrzejszych zawodach, które rozpoczną się o godzinie 3:00 czasu polskiego.