Alpejski PŚ w Jeongseon: Koreański debiut dla Jansruda

12:50, 06.02.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 12:50, 06.02.2016

Photo credit: Méribel Tourisme via Foter.com / CC BY-NC-ND Photo credit: Méribel Tourisme via Foter.com / CC BY-NC-ND

Dziś w koreański ośrodek narciarski Jeongseon przeszedł pierwszy ważny test przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi 2018 w Pyeonchang. Odbyły się tam pierwsze w historii koreańskie zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W zjeździe triumfował tam Kjetil Jansrud.

Na trasie panowały świetne warunki z ujemnymi temperaturami, twardym śniegiem i święcącym słońcem zapewniającym dobrą widoczność zawodnikom. Kjetil Jansrud od początku czuł się w Jeongseon bardzo dobrze. Norweg wygrał dwa treningi przed zawodami, a dziś potwierdził swoją świetną formę w głównych zawodach. Dobrze zaprezentowali się reprezentanci Włoch: drugi był Dominik Paris ze stratą 0.20 s do Jansruda, a czwarty Peter Fill (+0.47 s). Pomiędzy nimi, na trzecim stopniu podium znalazł się Amerykanin Steven Nyman (+0.41 s). Kolejny dobry wynik osiągnął Szwajcar Beat Feuz, który ten sezon zaczął dopiero w połowie stycznia z powodu kontuzji. Feuz uzyskał czas gorszy o 0.49 s od Jansruda i uplasował się na 5. pozycji. Na 6. miejscu sklasyfikowano Otmara Striedingera (+0.52 s), na 7. Carlo Jankę (+0.58 s), a na 8. Adriena Theaux (+0.66 s).

Pomimo kontuzji Aksela Lunda Svindala, która wykluczyła go z dalszej części sezonu, Norwegowie nadal potrafią wygrywać zawody w zjeździe. Tydzień temu w pełnym niespodzianek zjeździe w Garmisch-Partenkirchen nieoczekiwanie zwyciężył Aleksander Aamodt Kilde. Dziś Kilde swojego przejazdu nie ukończył, ale mimo wszystko i tak nagroda za zwycięstwo przypadła reprezentantowi Norwegii. Dzięki dzisiejszej wygranej Jansrud awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji zjazdu wyprzedzając Adriena Theaux. Na pierwszym miejscu nadal jest Aksel Lund Svindal, a na drugim Peter Fill.