Alpejski PŚ w Garmisch-Partenkirchen: Kilde najlepszy na pierwszym treningu zjazdu, duża strata Babickiego

13:08, 31.01.2019 Marek Cielec

Aleksander Aamodt Kilde uzyskał najlepszy czas na pierwszym treningu mężczyzn przed zawodami Pucharu Świata w zjeździe w Garmisch-Partenkirchen. Norweski alpejczyk nad kolejnym zawodnikiem w rankingu treningu miał ponad pół sekundy przewagi. Odległe miejsce zajął reprezentant Polski Paweł Babicki.

Kilde na pierwszym treningu zjazdu w Garmisch-Partenkirchen okazał się być zawodnikiem z najlepszym czasem, który wyniósł 1:57,38. Dobrze spisał się także Francuz Brice Roger, który zajął drugie miejsce ze stratą 0,56 sek. Bardzo zbliżone do siebie wyniki osiagnęli Austriak Vincent Kriechmayr (+0,73 sek.) i Francuz Adrien Theaux (+0,74 sek.), którzy zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. W czołowej dziesiątce było aż czterech Włochów. Nieoczekiwanie najlepsi z Italii byli Mattia Casse i Matteo Marsaglia (+0,91 sek.) sklasyfikowani ex aequo na piątej pozycji. Siódmy był Austriak Christopher Neumayer, za którym uplasowali się dwaj kolejni Włosi: Christof Innerhofer i Dominik Paris. Czołową dziesiątkę zamknął Matthias Mayer. Paweł Babicki został sklasyfikowany na przedostatnim, 58. miejscu, z prawie 10-sekundową stratą do Kilde.

Pełne wyniki 1. treningu zjazdu

Jutro w Garmisch-Partenkirchen przeprowadzony zostanie drugi trening. W sobotę panowie powalczą o pucharowe punkty w zjeździe, a w niedzielę w slalomie gigancie.

Źródło: FIS, własne