Alpejski PŚ w Crans Montanie: Ostatnia kombinacja tego sezonu. Kto wywalczy małą kryształową kulę w tej konkurencji? (lista startowa)

20:10, 03.03.2018 Patrycja Korczewska

W niedzielę na trasie Mont Lachaux w Crans Montanie rozegrana zostanie ostatnia kombinacja alpejska tego sezonu. Na czele klasyfikacji tej konkurencji plasuje się Wendy Holdener, która w sobotę zajęła 3 miejsce w supergigancie. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godz. 10:30. Na starcie Maryna Gąsienica-Daniel.

Po sobotnim supergigancie przyszedł czas na rozegranie kombinacji alpejskiej w Crans Montanie. Będzie to druga i zarazem ostatnia kombinacja w sezonie 2017/2018. Czy aktualna liderka tej klasyfikacji, Wendy Holdener odeprze atak rywalek i po raz drugi w karierze odbierze małą kryształowa kulę za kombinację alpejską?

W ubiegłym sezonie małą kryształową kulę za kombinację wywalczyła Ilka Stuhec, która w tym roku pauzuje z powodu kontuzji. Drugie miejsce wywalczyła Federica Brignone, a trzecia była aktualna liderka tej klasyfikacji Wendy Holdener.

Pierwsza kombinacja tego sezonu pierwotnie odbyć się miała podczas rywalizacji w Sankt Moritz, jednak z powodu zbyt silnego wiatru i mgły po pierwszym przejeździe zawody odwołano i przeniesiono na 26. stycznia do Lenzerheide. Triumf wówczas odniosła Holdener, która wyprzedziła o 1,55 sek. Martę Bassino oraz o 1,56 sek. Anę Bucik. Była to wtedy jedyna kombinacji alpejskiej rozegrana w tym sezonie i tym samym klasyfikacja tej konkurencji jest adekwatna do wyników zawodów z Lenzerheide.

Warto przypomnieć, że mistrzynią olimpijską w tej konkurencji kilka dni temu została Michelle Gisin, która pokonała (nieobecną w Crans Montanie) Mikaelę Shiffrin oraz Wendy Holdener.

Podczas sobotniego supergiganta Holdener po raz pierwszy w karierze stanęła na supergigantowym podium, plasując się na jego najniższym stopniu. Reprezentantka gospodarzy tym samym udowodniła, że będzie trudno ją pokonać w niedzielnej kombinacji. Zajmująca drugą pozycję w klasyfikacji tej konkurencji Marta Bassino w sobotę zajęła 16. pozycję, co jednak nie przekreśla jej szans na powalczenie z Holdener o mała kryształowa kulę.

Pierwszy przejazd do kombinacji alpejskiej rozpocznie się o godz. 10:30, drugi zaś o 13:30. Jako pierwsza na trasę wyruszy Ana Bucik.

Na starcie zobaczymy łącznie 43 zawodniczki z 14 krajów, w tym reprezentantkę Polski Marynę Gąsienicę-Daniel, która wystartuje z numerem 36.