Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Supergigant dla Lary Gut

fot: RaceOnTheEdge / CC BY-NC-SA

Ostatnie zawody alpejskiego Pucharu Świata w Cortinie d’Ampezzo zakończyły się zwycięstwem Lary Gut w supergigancie. Szwajcarka wyprzedziła Włoszkę Johannę Schnarf i Austriaczkę Nicole Schmidhofer. Zawody przerwano po poważnym upadku Laury Pirovano.

Lara Gut wróciła na najwyższy stopień po prawie roku przerwy. Ostatnie zwycięstwo odniosła w zjeździe również w Cortinie d’Ampezzo 28 stycznia 2017 roku. Dzisiaj odniosła swoje 24. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze. Drugie miejsce zajęła Johanna Schnarf. Włoszka na metę dotarła 0,14 s później niż Gut. To dopiero drugie podium w karierze Schnarf i to po 8 latach. W 2010 roku zajęła 2. miejsce w zjeździe w Crans Montanie. Na najniższym stopniu podium ze stratą 0,27 s stanęła Nicole Schmidhofer. Dla Austriaczki to również dopiero 4. podium w karierze.

Za podium uplasowała się kolejna reprezentantka Austrii Anna Veith (+0,31). Piąty wynik uzyskała Tina Wierather (+0,33). Dopiero szóste miejsce zajęła wczorajsza triumfatorka zjazdu Lindsey Vonn (+0,37). Pół sekundy starty miała już siódma zawodniczka dzisiejszego supergiganta Tamara Tippler. 8. lokatę zajęła najlepsza Norweżka Ragnhild  Mowinckel (+0,51). W dziesiątce uplasowały się również Ramona Siebenhofer (+0,9) i Michelle Gisin (+0,97).

Aż trzynaście zawodniczek nie ukończyło przejazdu m.in. Sofia Goggia i Mikaela Schiffrin. Poważne wypadki zaliczyły Nadine Fest i Laura Pirovano, po której upadku zawody przerwano i zakończono. Z tego powodu szansy powalczyć o dobry wynik nie miała reprezentantka Polski Maryn Gąsienica-Daniel.

Kolejne zawody alpejskiego Pucharu Świata odbędą się już w środę. W Kronplatz panie powalczą w slalomie gigancie.