Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Lindsey Vonn triumfuje, Goggia nie ukończyła przejazdu

Linsey Vonn powetowała sobie piątkową porażkę i wygrała w sobotnim zjeździe. Amerykanka wyprzedziła Tine Weirather i swoją rodaczkę Jacqueline Wiles. Wczorajsza triumfatorka Sofia Goggia nie ukończyła przejazdu.

Drugi zjazd kobiet w Cortinie d’Ampezzo za nami. Równy sobie nie miała dzisiaj Lindsey Vonn. Amerykanka przejechała trasę niemal idealnie i uzyskała czas  1:36.48 sek. Żadnej z rywalek nie udało się nawet zbliżyć do takiego rezultatu. Druga Tina Weirather straciła do niej prawie sekundy (dokładnie 0,92 sek.). Dla reprezentantki Liechtensteinu to drugie podium zjazdu w tym sezonie. Na tym samym miejscu uplasowała się bowiem w kanadyjski Lake Louise na początku sezonu. Pierwszy raz w czołowej trójce znalazła się natomiast Jacqueline Wiles. Amerykanka może być bardzo zadowolona ze swojego występu, bo do drugiego miejsca straciła zaledwie 0,06 sek. Był też ostatnią zawodniczką, która zmieściła się w sekundzie straty do Vonn. Czwarta Cornelia Heutter straciła już 1,25 sek.

Jeśli kibice zastanawiają się, na którym miejscu została sklasyfikowana triumfatorka dwóch ostatnich zjazdów w ramach Pucharu Świata, to mogą się zdziwić, bo Sofia Goggia nie widnieje na liście wyników z czasem. Włoszka nie ukończyła swojego przejazdu. Jej los podzieliła także Jasmine Flury ze Szwajcarii. Goggia utrzymała jednak prowadzenie w klasyfikacji zjazdu. Jej przewaga na Tiną Wierather zmalała jednak do siedmiu punktów. Trzecia jest Mikaela Shiffrin, która dziś zajęła siódme miejsce ze stratą 1,45 sek.