Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Lindsey Vonn ponownie z najlepszym czasem treningu, Maryna Gąsienica-Daniel na 45. miejscu

Lindsey Vonn znów okazała się być najlepsza na treningu zjazdu w Cortinie d’Ampezzo. Był to drugi trening przed zawodami PŚ i jednocześnie ostatni, gdyż trzeci trening został już kilka tygodni temu zastąpiony dodatkowymi zawodami, przeniesionymi z Val d’Isere. Na 45. miejscu uplasowała się Maryna Gąsienica-Daniel.

Podobnie jak wczoraj, Vonn na treningu była zdecydowanie najszybsza. Całą trasę pokonała w czasie 1:36,87 i nad drugą Tiną Weirather uzyskała przewagę 0,96 sek. Również wczoraj Vonn była lepsza o prawie sekundę od zawodniczki z drugiego miejsca. Takie wyniki na treningach sprawiają, że Amerykanka może z optymizmem oczekiwać jutrzejszych zawodów w zjeździe. Treningi rządzą się swoimi prawami, jednak pokazały, że Vonn stać na dobry występ w Cortinie. W czołowej piątce uplasowały się w sumie trzy Amerykanki. Na trzecim miejscu została sklasyfikowana Jacqueline Wiles ze stratą 1,25 sek., a na piątym liderka PŚ Mikaela Shiffrin (+1,76 sek.), która nie startowała w konkurencjach szybkościowych w ubiegły weekend w Bad Kleinkirchheim. Tuż przed Shiffrin na miejscu czwartym znalazła się Sofia Goggia (+1,38 sek.) – triumfatorka poprzedniego zjazdu w PŚ.

Dużo lepszą próbę niż wczoraj miała Maryna Gąsienica-Daniel. Polka straciła do Vonn 5,28 sek., co w porównaniu ze stratą ponad 10 sekund jaką miała wczoraj, jest znaczną poprawą.

Pełne wyniki 2. treningu

Jutro w Cortinie d’Ampezzo przeprowadzone zostaną zawody w zjeździe, które rozpoczną się o godzinie 10:15. Również w sobotę odbędzie się zjazd (10:15), natomiast w niedzielę zawodniczki będą rywalizować w super G (10:00).