Alpejski PŚ w Cortinie d’Ampezzo: Kto zwycięży w super G na pożegnanie z Dolomitami? (lista startowa)

Po dwóch zjazdach w Cortinie d’Ampezzo jutro zawodniczki będą konkurować w alpejskim Pucharze Świata w zjeździe. Do rywalizacji wkroczy reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel, która nie brała udziału w zjazdach.

Cortina d’Ampezzo to jak dotąd najbardziej szczęśliwe miejsce w tym sezonie dla Lindsey Vonn. Amerykanka, która we wcześniejszych startach jeździła w kratkę, we Włoszech jakby się odrodziła i dwukrotnie w zjeździe stanęła na podium. W pierwszych zawodach Vonn zajęła drugie miejsce, a w drugich była już zdecydowanie najlepsza odnosząc 79. zwycięstwo w PŚ. W miejscu, gdzie wywalczyła swoje pierwsze podium w karierze, stanie jutro przed szansą na 80. triumf. W samej Cortinie Vonn w supergigancie wygrała już 6 razy. Z pewnością jest to miejsce, w którym czuje się dobrze, chociaż Amerykanka będąc w formie wygrywała właściwie wszędzie i pasowała jej każda trasa.

W poprzednim sezonie w supergigancie w Cortinie triumfowała Ilka Stuhec. Tym razem Słowenka nie startuje z powodu kontuzji. Druga w ubiegłym sezonie była Sofia Goggia, a trzecia Anna Veith. Goggia wydaje się być ostatnio w dobrej formie, choć nie udało jej się dziś ukończyć zjazdu. Mimo dzisiejszego niepowodzenia powinna ona być jutro groźną rywalką dla Vonn. Veith, która w tym sezonie wygrała już jedne zawody – super G w Val d’Isere – jeździ na razie bardzo nierówno. Do walki o wygraną powinny włączyć się liderka klasyfikacji super G – Tina Weirather, a także Lara Gut, Michelle Gisin, Ragnhild Mowinckel i Nicole Schmidhofer. W zawodach z powodu choroby nie wystartuje Federica Brignone.

Po raz drugi w tym sezonie w PŚ w supergigancie wystąpi Maryna Gąsienica-Daniel. Pierwszy start zaliczyła w Sankt Moritz, gdzie zajęła 51. miejsce. Niedawno Polka startowała w tej konkurencji w Pucharze Europy, gdzie dwukrotnie udało jej się zająć miejsca w czołowej dziesiątce. Najwyżej była sklasyfikowana na piątym miejscu. W jutrzejszych zawodach w Cortinie d’Ampezzo Maryna pojedzie z 51 numerem.

Lista startowa

Supergigant kobiet rozpocznie się o godzinie 11:45. Z numerem pierwszym pojedzie reprezentantka gospodarzy Johanna Schnarf. Dzisiejsza triumfatorka zjazdu – Lindsey Vonn – zaprezentuje się na trasie z numerem 6., a zaraz po niej wystartuje Lara Gut. Numer 9. otrzymała Tina Weirather, numer 13. Sofia Goggia, a 16. Mikaela Shiffrin. Jak już wspomniano, Maryna Gąsienica-Daniel pojedzie z 51. numerem.