Alpejski PŚ w Bansku: Mikaela Shiffrin najlepsza w zjeździe

11:40, 24.01.2020 Kacper Wojciechowski Aktualizacja: 12:03, 24.01.2020

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

W bułgarskim Bansku rozegrane zostały zawody zjazdu kobiet. Pierwszy raz w tym sezonie w zjeździe najlepsza była Mikaela Shiffrin. Amerykanka wyprzedziła Federicę Brignone oraz Joanę Haehlen. Polki nie startowały.

Obrończyni Krzyształowej Kuli Pucharu Świata uzyskała dziś czas 1:29,79. Druga Brignone straciła do niej 0,18 sek, a trzecia Haehlen tylko 0,25 sek. Minimalne straty miały jeszcze Elena Curtoni oraz Marta Bassino. Włoszki były bardzo blisko podium, różnica do zwyciężczyni wynosiła odpowiednio 0,32 sek i 0,36 sek. Reszta alpejek zameldowała się z czasami o ponad sekundę gorszymi od najlepszej zawodniczki. Kolejne miejsca zajęły Petra Vlhova, Romane Miradoli, Kira Weidle, Ramona Siebenhofer oraz Breezy Johnson.

Kiepsko na bułgarskiej trasie poradziły sobie najlepsze w klasyfikacji zjazdu: Corinne Suter i Ester Ledecka. Obie zajęły miejsca w drugiej dziesiątce. Trasy nie ukończyły między innymi Michelle Gisin, Sofia Goggia i Tamara Tippler. Ze względu na chorobę, na starcie nie pojawiła się Nicole Schmidhofer.

Wyniki zawodów

Przypomnijmy, dzisiejsze zawody są w zastępstwie odwołanego zjazdu w Val d`Isere. Kolejne starty pań już jutro, ponownie wystąpią w tej konkurencji. Start zaplanowany jest na 9:45 czasu polskiego.