Alpejski PŚ w Aspen: Viktoria Rebensburg pierwsza na treningu zjazdu kobiet

18:22, 13.03.2017 Marek Cielec

fot:
Aspen Snowmass
/ CC BY NC ND

Niemiecka alpejka Viktoria Rebensburg okazała się być najszybsza na pierwszym treningu zjazdu w Aspen, gdzie w środę zostaną przeprowadzone finałowe zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w zjeździe.

Rebensburg, która jest dwukrotną zdobywczynią małej kryształowej kuli za gigant, nieco lepiej spisuje się w tym sezonie w zjeździe. W tej konkurencji zajmuje ona 7. miejsce, a w slalomie gigancie jest 8. Również w poprzednim sezonie Viktoria zajęła 7. miejsce w klasyfikacji zjazdu, aczkolwiek jeśli potrafiłaby w zawodach pojechać tak dobrze jak na treningu to mogłaby jeszcze awansować. Czy to trening czy zawody w czołówce zazwyczaj możemy odnaleźć Ilkę Štuhec. Słowenka, która zapewniła sobie już małą kryształową kulę za zjazd zajęła dziś drugie miejsce, a do Rebensburg straciła dziś 0,14 sek. Trzecia była mistrzyni świata w supergigancie - Nicole Schmidhofer (+0,20 sek.). Na pozycji czwartej uplasowała się zwyciężczyni ostatniego zjazdu - Sofia Goggia z czasem o 0,72 sek gorszym od Rebensburg. Piąte miejsce zajęła Christine Scheyer (+1,04 sek.), a szóste Lindsey Vonn (+1,17 sek.). W sumie w treningu wzięło udział 21. alpejek, wraz ze świeżo upieczoną mistrzynią świata juniorek, Alice Merryweather.