Alpejski PŚ w Aspen: Peter Fill najszybszy na drugim treningu zjazdu

20:47, 14.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 21:11, 14.03.2017

Peter Fill postraszył Kjetila Jansruda i uzyskał najlepszy czas na drugim treningu zjazdu przed zawodami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Aspen. Już jutro odbędą się finałowe zawody, które rozstrzygną do kogo trafi mała kryształowa kula.

Fill wciąż walczy o trofeum z Kjetilem Jansrudem, który ma 33 punkty przewagi. Również na pierwszym treningu to Włoch był lepszy od Norwega. Dziś Peter Fill miał najlepszy wynik, a Jansrud zajął dopiero 11. miejsce. Jednak to dopiero jutrzejszy zjazd będzie istotny dla końcowej klasyfikacji, a to co działo się na treningach nie będzie miało wielkiego znaczenia. Zjazd to jedyna konkurencja męska, w której nie jest znany jeszcze zwycięzca, dlatego jutrzejsze zawody powinny wzbudzać jeszcze większe emocje. Drugi wynik na dzisiejszym treningu miał Vincent Kriechmayr (+0,01 sek.), który pierwsze miejsce zajął we wczorajszej próbie. Tym razem był minimalnie gorszy od Włocha. Trzeci był Erik Guay (+0,06 sek.), czwarty Hannes Reichelt, a piąty Aleksander Aamodt Kilde. Na starcie pojawił się już nowy mistrz świata juniorów - Sam Morse, którego nie było wczoraj na treningu. Zajął on 20. miejsce. Ponownie nie jechał Marcel Hirscher, który był na liście startowej, ale zdecydował się jednak nie brać udziału w zjeździe.