Alpejski PŚ w Aspen: Andre Myhrer najlepszy w slalomie na koniec sezonu

20:34, 19.03.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 20:39, 19.03.2017

Szwed Andre Myhrer triumfował dziś w Aspen w ostatnich zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2016/2017. Sezon zwieńczony był slalomem, za który małą kryształową kulę odebrał dziś Marcel Hirscher.

Po pierwszym przejeździe prowadził wielki mistrz - Marcel Hirscher, który był już pewien zdobycia czwartej w karierze małej kryształowej kuli za slalom i szóstej z rzędu dużej kryształowej kuli za klasyfikację generalną. Drugie miejsce zajmował Andre Myhrer, który w tym sezonie jeszcze ani raz nie stał na podium. Szwed tracił do Hirschera niewiele, bo tylko 0,08 sek. Na trzecim miejscu był Stefano Gross (+0,35 sek.), a na czwartym zwycięzca ostatniego slalomu w Kranjskiej Gorze- Michael Matt (+0,37 sek.). Piąty był Henrik Kristoffersen (+0,48 sek.), który miał pewne drugie miejsce w klasyfikacji slalomu, ale miał również możliwość przesunięcia się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej przed swojego rodaka Kjetila Jansruda. Szóste miejsce zajmował Felix Neureuther (+0,53 sek.), siódme Manfred Moelgg (+0,54 sek.), ósme Aleksandr Choroszyłow (+0,61 sek.), dziewiąte Linus Strasser (+0,80 sek.), a dziesiąte Luca Aerni (+0,87 sek.).

Najlepszy czas drugiego przejazdu miał Brytyjczyk Dave Ryding. Jednak po pierwszym przejeździe zajmował on dopiero 20. miejsce i nie walczył dziś o wygraną. Jednak dobry drugi przejazd pozwolił mu awansować do czołowej dziesiątki. Wynik z Kranjskiej Gory powtórzył Marcel Hirscher, który uplasował się dziś na miejscu czwartym. Austriakowi nie udało się zwyciężyć na zakończenie sezonu, ani nawet stanąć na podium. Słabszą jazdę Hirschera wykorzystał Andre Myhrer, który po raz pierwszy w sezonie wygrał zawody Pucharu Świata. Co ciekawe, Myhrer był również najlepszy na zakończenie poprzedniego sezonu w Sankt Moritz i również w tamtym sezonie było to jego jedyne zwycięstwo. Po raz trzeci z rzędu na podium znalazł się Felix Neureuther. Niemiec zajął dziś drugie miejsce ze stratą 0,14 sek. do Myhrera. Neureuther był również w najlepszej trójce w slalomie w Kranjskiej Gorze i we wczorajszym gigancie w Aspen. Tylko o 0,01 sek. z Neureutherem przegrał Michael Matt, który zawody ukończył na trzecim miejscu. Duży błąd na trasie popełni Henrik Kristoffersen, który podchodził do jednej z bramek i miał bardzo dużą stratę, przez co nie zdołał zdobyć punktów. Miejsce piąte zajął Manfred Moelgg, szóste Matthias Hargin, siódme Aleksandr Choroszyłow, ósme Dave Ryding, dziewiąte Stefano Gross, który w drugim przejeździe miał jeden z gorszych czasów, przez co nie zdołał utrzymać się w ścisłej czołówce, a dziesiąty Luca Aerni.

Po zawodach Marcel Hirscher jeszcze raz potwierdził, że zastanawia się nad dalszym ściganiem, gdyż chciałby odejść będąc na szczycie. Jednak decyzja nie została jeszcze podjęta.

Wyniki po 1. przejeździe

Wyniki końcowe

W czołowej trojce klasyfikacji slalomu nie zmieniło się nic. Wygrał Marcel Hirscher przed Henrikiem Kristoffersenem (strata 160 punktów) i Manfredem Moelggiem (strata 259 punktów). Czwarte miejsce zajął Felix Neureuther, piąte Michael Matt, a szóste Aleksandr Choroszyłow.

Również na najwyższych miejscach w klasyfikacji generalnej nie doszło do żadnych roszad. Zwyciężył z wielką przewagą Marcel Hirscher. Kolejna trójka zawodników była już dość blisko siebie, a ostatecznie drugie miejsce zajął Kjetil Jansrud, a trzecie Henrik Kristoffersen. Trzy sezony z rzędu na miejscu trzecim klasyfikowany był Alexis Pinturault, tym razem zaliczył mały regres, bo uplasował się na pozycji czwartej. Piąte miejsce zajął Felix Neureuther.