Alpejski PŚ w Åre: Zwycięstwo Lindsey Vonn, Sofia Goggia z mała kryształową kulą w zjeździe

12:56, 14.03.2018 Anna Felska Aktualizacja: 12:58, 14.03.2018

Ostatnie zawody alpejskiego Pucharu Świata w zjeździe zakończyły się zwycięstwem Lindsey Vonn. Amerykanka odniosła swoje 82. zwycięstwo w karierze i czwarte w tym sezonie. Nie wystarczyło to jednak na triumf w klasyfikacji zjazdu. O 3 punkty wyprzedziła ją Sofia Goggia.

Przed dzisiejszą rywalizacją wiadomo było, że walkę o małą kryształową kulę w zjeździe stoczą dwie zawodniczki: Sofia Goggia i Lindsey Vonn. Włoszka miała 23 pkt przewagi nad Amerykanką. Na trasie w Åre najlepsza okazała się Lindsey Vonn, ale czwarte zwycięstwo w tym sezonie nie wystarczyło na triumf w klasyfikacji, ponieważ Goggia zajęła drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,06 s. W końcowym rozrachunku do dziewiątej małej kryształowej kuli Vonn zabrakło 3 pkt. Na trzecim stopniu podium w zawodach uplasowała się druga z Amerykanek Alice McKennis, która była najszybsza we wczorajszym treningu, a dzisiaj do Lindsey straciła 0,28 s.

Tuż za podium zawody ukończyła Niemka Viktoria Rebensburg, ze stratą 0,33 s do zwyciężczyni. Lokatę niżej uplasowała się Szwajcarka Jasmine Flury (+0,37). Czołową szóstkę zamknęła Johanna Schnarf (+0,43). Tina Weirather (+0,49) utrzymała swoją trzecią pozycję w klasyfikacji zjazdu, ale w dzisiejszych zawodach zajęła dopiero 7. pozycję. W dziesiątce na kolejnych miejscach uplasowały się również Breezy Johnson (+0,56), Nicole Schmidhofer (+0,69) oraz Nadia Fanchini (+0,71). Przejazdu nie ukończyły Lara Gut oraz Stacey Cook. Na starcie nie pojawiła się Federica Brignone.