Alpejski PŚ w Alta Badia: Aleksander Kilde najlepszy w kwalifikacjach slalomu giganta równoległego

16:51, 23.12.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 17:18, 23.12.2019

We włoskiej miejscowości Alta Badia panowie po raz pierwszy tej zimy zmierzą się w slalomie gigancie równoległym. Kwalifikacje wygrał Norweg Aleksander Aamodt Kilde, który wyprzedził dwójkę Niemców Stefana Luitza oraz Alexandra Schmida.

Aleksander Aamodt Kilde okazał się najlepszy podczas dzisiejszych kwalifikacji do zawodów głównych w slalomie gigancie równoległym. Norweg na trasie w Alta Badia wykręcił czas 41.76. Jego przewaga nad rywalami była dość wyraźna. Drugi Stefan Luitz stracił do Norwega 0,41 sek. Kolejne pięć setnych sekundy więcej stracił Alexander Schmid, którego sklasyfikowano na trzecim miejscu.

Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został triumfator wczorajszego giganta - Henrik Kristoffersen. Norweg do swojego rodaka stracił 0,47 sek. Piąte miejsce wywalczył Austriak Roland Leitinger a szóste Leif Kristian Nestvold Haugen, czyli kolejny zawodnik z Norwegii. Do zawodów głównych awansował tradycyjnie trzydziestu dwóch zawodników, którzy zostaną podzieli na szesnaście par. Start rywalizacji o godzinie 18:15.