Alpejski PE w Zinal: Stjernesund najlepsza w slalomie gigancie, Gąsienica-Daniel poza trzydziestką

16:08, 01.03.2018 Anna Felska

Norweżka Thea Louise Stjernesund zwyciężyła w dzisiejszych zawodach alpejskiego Pucharu Europy w slalomie gigancie, rozgrywanych w szwajcarskiej miejscowości Zinal. Na podium stanęły również Katharina Liensberger oraz Aline Danioth. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 32. miejsce.

Stjernesund z czasem 1:09:82 prowadziła już po pierwszym przejeździe. W drugim uzyskała nieco gorszy czas od rywalek ale zapas z pierwszego przejazdu wystarczył by zwyciężyć w dzisiejszych zawodach. Drugie miejsce zajęła Austriaczka Katharina Liensberger, ktora po pierwszym przejeździe była trzecia, a ostatecznie straciła do Norweżki 0,19 s. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Aline Danioth (+0,33).

Tuż za podium uplasowała się kolejna Szwajcarka Simone Wild (+0,42). Na 5. miejscu znalazła się Szwajcarka Franziska Gritsch (+0,55). Pozycję niżej uplasowała Francuzka Taina Barioz (+0,68), która miała najlepszy czas drugiego przejazdu. W czołowej dziesiątce na kolejnych lokatach uplasowały się: Kristine Gjelsten Haugen (+0,72), Rahel Kopp (+0,92), Elisabeth Kappauerer (+1,21) oraz Meta Hrovat (+1,29).

Jedyna reprezentantka Polski Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 32. miejsce. Polka pierwszy przejazd ukończyła z czasem 1:12.86, drugi pojechała nieco lepiej i uzyskał 1:11.04 i ostatecznie do zwyciężczyni straciła 4,47 s.