Alpejski PE w Zakopanem: Marc Digruber najlepszy w drugim slalomie

15:31, 12.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:12, 14.02.2017

Marc Digruber zwyciężył w slalomie drugiego dnia rywalizacji w Pucharze Europy w Zakopanem na Harendzie. Było to jego drugie zwycięstwo w Pucharze Europy w sezonie 2015/2016 i w całej karierze. Jedyny Polak, który awansował do drugiej części zawodów - Michał Jasiczek - nie ukończył finałowego przejazdu.

Po pierwszym przejeździe tak jak wczoraj prowadzi Austriak. Tym razem nie jest to jednak Marc Digruber, a nie Christian Hirschbühl, który zajmuje drugie miejsce. Do drugiego przejazdu awansował Michał Jasiczek. Marc Digruber ma przewagę 0,19 sek. nad swoim rodakiem Christianem Hirschbühlem.  Na trzecim miejscu jest Matej Vidović ze stratą 0,21 sek., a na czwartym Dominik Stehle (+0,45 sek.). Piąte miejsce zajmuje Leif Kristian Haugen (+0,55 sek.), szóste Ramon Zenhäusern, siódme Tommaso Sala, a ósme Robin Buffet. Wczorajszy zwycięzca - Reto Schmidiger jest sklasyfikowany na 9. miejscu. Czołową dziesiątkę zamyka Jonathan Nordbotten. Najlepiej z Polaków spisał się Michał Jasiczek, który zajmuje 57. miejsce (+3,43 sek.). Na miejscach 64-66. zostali sklasyfikowani Sylwester Latusek, Piotr Habdas i Jędrzej Jasiczek. Miejsce 70. zajął Paweł Starzyk. Przejazdu nie ukończyli Jakub Matulka, Jakub Gajewski-Głodek, Dominik Białobrzycki, Paweł Pyjas i Juliusz Mitan. Jeśli nie będzie żadnej dyskwalifikacji to w drugim przejeździe z naszych reprezentantów pojedzie tylko Michał Jasiczek.

Zawody wygrał liderujący po pierwszym przejeździe Marc Digruber. Świetny drugi przejazd wykonał Szwajcar Marc Rochat. Po pierwszym przejeździe znajdował się on pod koniec drugiej dziesiątki, ale później znacznie awansował i niewiele brakło mu do zwycięstwa. Uplasował się on na drugim miejscu i do pełnego odrobienia strat zabrakło mu 0,06 sek. Trzecie miejsce zajął Christian Hirschbühl (+0,53 sek.), który wczoraj miał najlepszy czas pierwszego przejazdu, ale dużo stracił w drugim i wypadł poza pierwszą dziesiątkę. Na czwartym miejscu został sklasyfikowany Sebastian Holzmann (+0,57 sek.), na piątym Marc Gini (+0,82 sek.), na szóstym Anthony Bonvin i Elias Kolega (+0,90 sek.), a na ósmym Sebastian Foss-Solevåg (+0,97 sek.). Dwa pozostałe miejsca w najlepszej dziesiątce przypadły Włochom. Dziewiąty był Giordiano Ronci, a dziesiąty Federico Liberatore. Zawodnicy, którzy wczoraj stali na podium tym razem nie zaliczyli dobrego występu. Dominik Stehle zajął 11. miejsce, Reto Schmidiger 14., a Matej Vidović nie ukończył drugiego przejazdu, podobnie jak jedyny Polak w drugiej rundzie - Michał Jasiczek.