Alpejski PE w Sella Nevea: Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym wynikiem w karierze w supergigancie. Triumf Melesi

10:25, 12.03.2019 Mateusz Król Aktualizacja: 12:58, 12.03.2019

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła czwarte miejsce podczas supergigantowych zawodów alpejskiego Pucharu Europy w Sella Nevea. To najlepszy wynik Polki w karierze w tej konkurencji. Po triumf sięgnęła dzisiaj Roberta Melesi.

Włoszka Roberta Melesi okazała się najlepsza podczas zawodów alpejskiego Pucharu Europy w supergigancie. Reprezentantka gospodarzy pokonała trasę w Sella Nevea z czasem 1:19,22. Na drugiej lokacie uplasowała się Alice Robinson z Nowej Zelandii. Jej zmierzono czas o 0,12 sek. słabszy. Z kolei trzecia Michaela Heider potrzebowała 0,22 sek. więcej od Melesi, aby pokonać trasę. Nieco ponad pół sekundy do zwyciężczyni straciła dzisiaj Maryna Gąsienica-Daniel. Polka została sklasyfikowana na czwartym miejscu, co i tak jest jej najlepszym wynikiem w karierze podczas zawodów super-g w Pucharze Europy.