Alpejski PE w Sarntal: Zwycięstwo Sandro Simoneta w kombinacji i Johannesa Krölla w zjeździe

17:07, 23.02.2017 Marek Cielec

Dziś w Sarntal odbyły się kolejne zawody w ramach finałów Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Zawodnicy rywalizowali w drugim zjeździe oraz w kombinacji. W tej pierwszej konkurencji triumfował Johannes Kröll, natomiast w konkurencji łączonej najlepszy był Sandro Simonet.

W klasyfikacji zjazdu już wcześniej rozstrzygnięta została sprawa zwycięstwa. Lider tej klasyfikacji Gilles Roulin mógł spokojnie udać się do Kvitfjell, gdzie będzie rywalizował w Pucharze Świata i nie było go na starcie w Sarntal zarówno wczoraj jak i dziś. W ostatnich zawodach w zjeździe zwyciężył Austriak Johannes Kröll, który w klasyfikacji końcowej przesunął się na drugie miejsce. Drugi był dziś Stefan Rogentin (+0,24 sek.), trzeci Daniel Hemetsberger (+0,32 sek.), trzeci Tomas Markegaard (+0,33 sek.), piąty Ramon Zürcher (+0,39 sek.), zaś na miejscu szóstym uplasowała się dwójka zawodników: Henrik Røa i Stefan Babinsky (+0,59 sek.). Dopiero 9. miejsce zajął Niemiec Manuel Schmid i stracił drugie miejsce w klasyfikacji zjazdu na rzecz Krölla. Michał Kłusak zajął w dzisiejszych zawodach 59. miejsce ze stratą 2,50 sek.

Wyniki 2. zjazdu

Klasyfikacja końcowa zjazdu

W kombinacji, do której zaliczono wyniki wczorajszego zjazdu triumf odniósł Szwajcar Sandro Simonet przede wszystkim dzięki dobremu przejazdowi w slalomie, w którym był zdecydowanie najlepszy. Po zjeździe był bowiem dopiero 29. Drugie miejsce ze stratą 0,79 sek. zajął Daniel Danklmaier z drugim czasem slalomu, który dał mu awans z 23. pozycji. Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Dominik Schweiger (+0,86 sek.), który w zjeździe miał ósmy czas, a w slalomie czwarty. Czwarte miejsce zajęli ex aequo Henrik Røa i Stefan Rogentin. Szósty był Niklas Köck, siódmy Tomas Markegaard, a ósmy Johannes Kröll. W slalomie do kombinacji nie startowali Joachim Puchner, który był najlepszy w zjeździe. Zatem z najlepszym czasem przystępował do slalomu drugi po zjeździe Ramon Zürcher. W slalomie miał on dopiero 30. wynik i spadł na 17. miejsce. W klasyfikacji końcowej kombinacji, na którą składały się wyniki z 3 zawodów tego sezonu zwyciężył Stefan Rogentin. Drugie miejsce zajął Daniel Danklmaier, a trzecie Gilles Roulin, który przed ostatnimi zawodami prowadził, ale dziś nie startował.

Wyniki kombinacji

Klasyfikacja końcowa kombinacji

Panowie zakończyli już rywalizację w Sarntal. W sobotę odbędą się jeszcze zawody kobiet w zjeździe.