Alpejski PE w Sarntal: Walder zwycięzcą finałowych zawodów w Super G, Roulin triumfuje w klasyfikacji końcowej

17:10, 20.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 16:46, 23.02.2017

Dziś w Sarntal rozpoczęły się finały Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Pierwszą konkurencją był supergigant mężczyzn, który wygrał Austriak Christian Walder. W klasyfikacji giganta pierwsze miejsce zajął Szwajcar Gilles Roulin.

W tym roku finały Pucharu Europy w konkurencjach szybkościowych mają miejsce dość wcześnie. Dziś poznaliśmy zwycięzcę klasyfikacji supergiganta, gdyż były to ostatnie zawody w sezonie w tej konkurencji. Dzisiejsze zmagania wygrał Austriak Christian Walder. Drugie miejsce zajął Szwajcar Gian Luca Barandun (+0,16 sek.), a trzecie drugi z Austriaków Johannes Kröll (+0,21 sek.). Na pozycji czwartej uplasował się Szwajcarski zawodnik Gilles Roulin, który został zwycięzcą końcowej klasyfikacji super G. Roulin miał wcześniej nieznaczną przewagę sześciu punktów nad drugim w klasyfikacji Niklasem Köckiem z Austrii, którą dziś powiększył do 20 punktów. Köck zajął dziś 7. miejsce, a lepsi od niego byli jeszcze Christopher Krenn i Bjørnar Neteland. Na 8. miejscu znalazł się Patrick Küng, na 9. Urs Kryenbühl, a na 10. Emanuele Buzzi, który w klasyfikacji super G zwyciężył w poprzednim sezonie. Trzecie miejsce w rankingu łącznym supergiganta zajął Gian Luca Barandun, dzięki dobremu dzisiejszemu występowi, w którym odrobił z nawiązką stratę 9 punktów, jaką miał do Christophera Krenna.

Wyniki super-G

W całym sezonie Roulin 2 razy wygrał zawody Pucharu Europy w supergigancie. Prowadzi on też w klasyfikacji zjazdu i ma już w niej zapewnione zwycięstwo oraz w klasyfikacji generalnej cyklu, w której również nikt nie ma już szans go wyprzedzić.