Alpejski PE w Melchsee Frutt: Marina Wallner triumfatorką pierwszego slalomu

10:55, 20.01.2017 Marek Cielec

W szwajcarskim Melchsee Frutt rywalizowały wczoraj slalomistki w zawodach Pucharu Europy. W czołowej dziesiątce były aż 4 Austriaczki, ale to Niemki zajęły wyższe pozycje, w tym Marina Wallner, która odniosła zwycięstwo.

Kobieca reprezentacja Niemiec od początku sezonu ma obsadza swoimi zawodniczkami wysokie pozycje w PE w slalomie. W czołowej dziesiątce klasyfikacji slalomu są 4 Niemki, a piąta zajmuje 11. miejsce. Miały już one jedną triumfatorkę zawodów, a była nią Maren Wiesler, która zajęła pierwsze miejsce w Trysil. Wczoraj do grona triumfatorek zawodów PE dołączyła jej rodaczka Marina Wallner.

Po pierwszym przejeździe liderką była Wallner. Drugie miejsce zajmowała Szwedka Anna Swenn-Larsson (+0,37 sek.), a trzecie Camille Rast (+0,60 sek.). Za czołową trójką plasowały się trzy Niemki: Maren Wiesler, Elisabeth Willibald i Marlene Schmotz. Siódma była Chiara Mair, ósma Katharina Huber, dziewiąte Christina Geiger, a dziesiąte Julia Grünwald. Dopiero 16. miejsce zajmowała liderka klasyfikacji slalomu Katharina Gallhuber.

Wallner w drugim przejeździe nie pojechała rewelacyjnie (miała dopiero 14. czas), ale również Swenn-Larsson nie była znacząco lepsza i nie odrobiła straty, zmniejszając ją tylko do 0,19 sek. Obie skończyły na tych samych pozycjach, które zajmowały po przejeździe pierwszym. Camille Rast nie utrzymała trzeciej pozycji, bo wypadła w drugim przejeździe. Na podium wskoczyła Christina Geiger (+0,69 sek.). Czwarte miejsce zajęła trzecia z Niemek, Maren Wiesler. Na miejscu piątym zawody zakończyła Katharina Huber, na szóstym Chiara Mair. Na siódmym znalazły się razem Katharina Liensberger i Katharina Gallhuber. Zanotowały one spory awans, bo Liensberger była po pierwszej części 15., a Gallhuber, jak już wcześniej wspomniano, była na 16. miejscu. Największy awans w klasyfikacji był jednak dziełem Laurie Mougel, która przesunęła się z 26. na 9. pozycję. Miała on najlepszy czas drugiego przejazdu. Miejsce dziesiąte zajęła Susanne Weinbuchner. Poza Camille Rast drugiego przejazdu nie ukończyły też Marlene Schmotz, Julia Grünwald i Meta Hrovat. Reprezentantki Polski nie startowały.

Wyniki 1. slalomu

Dziś w Melchsee Frutt zostaną przyznane kolejne punkty do slalomowej klasyfikacji Pucharu Europy.