Alpejski PE w La Molinie: Nina Ortlieb wygrywa w gigancie, dobry wynik Gąsienicy-Daniel

14:47, 09.03.2018 Mateusz Król Aktualizacja: 20:17, 09.03.2018

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła dobre dziewiąte miejsce w dzisiejszym slalomie gigancie rozegranym w ramach Pucharu Europy w La Molinie. Triumfowała w Ninie Ortlieb.

W hiszpańskiej La Molinie rozegrano dzisiaj slalom gigant kobiet zaliczany do Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Triumfowała Nina Otlieb. Austriaczka w pierwszym przejeździe uzyskała czas 1:06,89 sek. i zajmowała drugie miejsce. Prowadziła Norweżka Kristine Gjelsten Haugen, która pokonała trasę o dwadzieścia jeden setnych sekundy szybciej. W drugiej turze nie poszło jej jednak tak dobrze, bo na pokonanie trasy potrzebowała minutę i dziesięć sekund. Ortlieb wykorzystała to skrupulatnie i mogła cieszyć się z wygranej z łącznym czasem  2:15,38 sek. Druga Magdalena Fjaellstroem ze Szwecji straciła do Austriaczki siedemnaście setnych sekundy. Thea Louise Stjernesund, która uzupełniła podium, straciła do zwyciężczyni trzydzieści sześć setnych sekundy. Z bardzo dobrej strony pokazała się dzisiaj Maryna Gąsienica-Daniel. Polka najpierw pokonała trasę w czasie 1:07,89 sek., a następnie 1:08,78 sek. i to pozwoliło jej zająć dziewiąte miejsce.