Alpejski PE w Kvitfjell: Riis-Johannessen zwyciężczynią superkombinacji w Kvitfjell

19:22, 10.12.2016 Marek Cielec

Norweżka Kristina Riis-Johannessen zwyciężyła w superkombinacji w Pucharze Europy w Kvitfjell. Były to pierwsze zawody w tej konkurencji w obecnym sezonie.

Superkombinacja została rozłożona na dwa dni. Wczoraj zawodniczki ścigały się w pierwszej części jaką był supergigant. Na prowadzeniu była inna Norweżka Kajsa Vickhoff Lie. Drugie miejsce zajmowała Franziska Gritsch z Austrii a trzecie Austriaczka Nadine Fest.

Wyniki po 1. przejeździe (supergigant)

Z wymienionej trójki tylko Fest zdołała utrzymać się na podium po slalomie. Pozostała ona na trzeciej pozycji. Riis-Johannessen plasowała się dopiero na 20. miejscu po super-G ze stratą 1,12 sek. Poradziła jednak sobie spokojnie z odrobieniem tej straty i odniosła zwycięstwo. Na drugie miejsce z 11. przesunęła się Szwajcarka Rahel Kopp. Lie i Gritsch zakończyły zawody tuż za podium. Wyżej - na 4. miejscu - znalazła się Lie. Gritsch dziś zajęła 5. lokatę.

Wyniki po 2. przejeździe (slalom)

W zawodach nie brała udziału żadna Polka. Kolejne zawody Pucharu Europy kobiet odbędą się we włoskim Andalo w dniach 15. (slalom) i 15. grudnia (slalom gigant).