Alpejski PE w Kranjskiej Gorze: Finałowy slalom dla Nordbottena, Istok Rodeš najlepszy w klasyfikacji końcowej

18:23, 12.03.2019 Marek Cielec

Norweg Jonathan Nordbotten zwyciężył w Kranjskiej Gorze w finałowym slalomie Pucharu Europy w sezonie 2018/2019. W klasyfikacji końcowej slalomu triumfował Chorwat Istok Rodeš, który nieznacznie wyprzedził Timona Haugana.

Najlepszy w ostatnich slalomowych zawodach Pucharu Europy w sezonie 2018/2019 był norweski zawodnik - Jonathan Nordbotten. W rywalizacji, która odbywała się w słoweńskiej Kranjskiej Gorze, Nordbotten prowadził już po pierwszym przejeździe i zdołał utrzymać pierwsze miejsce po drugim przejeździe, choć jego przewaga wyniosła tylko 0,05 sek. nad Aleksandrem Choroszyłowem, który zajął drugie miejsce. Trzeci był Linus Strasser, który awansował z 13. miejsca, zajmowanego po pierwszym przejeździe. W drugiej części zawodów Niemiec miał najlepszy wynik i ostatecznie jego strata do Nordbottena wyniosła 0,19 sek.

Wyniki slalomu

Chociaż Jonathan Nordbotten zrobił dużo, aby zabrać jak najwięcej punktów rywalom swojego rodaka - Timona Haugana - w walce o zwycięstwo w rankingu slalomu Pucharu Europy, to jednak wobec nieudanego występu Haugana, końcowym triumfatorem Pucharu Europy w slalomie został Istok Rodeš z Chorwacji. Przed dzisiejszymi zawodami Timon Haugan prowadził z przewagą 42 punktów nad Rodesem. Zagrozić mogli mu także Simon Maurberger i rodak Bjørn Brudevoll. Haugan wypadł z trasy już w pierwszym przejeździe i pozostało mu liczyć na to, że jego rywale nie uplasują się na wysokich miejscach. Jednak Rodeš zrobił wystarczające minimum, aby przeskoczyć Haugana w klasyfikacji i cieszyć się z bycia najlepszym slalomistą Pucharu Europy. Chorwat zajął dziś piąte miejsce, co dało mu 45 punktów, a więc o trzy więcej niż wymagana ilość. Haugan zajął drugie miejsce, a na trzecie awansował Aleksander Choroszyłow.