Alpejski PE w Jasnej: Windigstad zwycięzcą pierwszego giganta, Szymon Bębenek 67.

14:35, 08.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 22:49, 29.03.2017

W cieniu Mistrzostw Świata odbywają się zawody Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Dziś w Jasnej na Słowacji zostały przeprowadzone zawody w slalomie gigancie mężczyzn, które wygrał Norweg Rasmus Windingstad. W zawodach startował również Polak Szymon Bębenek.

Po pierwszym przejeździe na prowadzeniu był Windingstad, który miał niewielką przewagę 0,04 sek. nad drugim Samu Torstim. Trzeci był Gino Caviezel, który tracił do lidera 0,28 sek. Na czwartym miejscu znajdował się lider klasyfikacji giganta Cyprien Sarrazin (+0,33 sek.), na piątym Elia Zurbriggen (+0,43 sek.), a na szóstym Kristoffer Jakobsen (+0,50 sek.). Jedyny reprezentant Polski startujący w zawodach - Szymon Bębenek - nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu zajmując 67. miejsce ze stratą 7,20 sek. do Windigstada.

Windingstad utrzymał prowadzenie powiększając przewagę nad głównymi rywalami i zwyciężył w zawodach. Miejscami zamienili się Samu Torsti (+1,03 sek.) i Gino Caviezel (+0,95 sek.).  Na miejsce czwarte przesunął się Elia Zurbriggen (+1,26 sek.), na piąte z najlepszym czasem drugiego przejazdu awansował Fabio Gstrein (+1,61 sek.), a na szóste z drugim czasem Tim Jitloff (+1,68 sek.). Gstrein i Jitloff dzięki dobrej jeździe w drugiej rundzie zyskali aż 20. pozycji. Siódmy był Loic Meillard, ósmy Eemeli Pirinen, dziewiąty Christian Hirschbühl, a dziesiąty Simon Maurberger. Drugiego przejazdu nie ukończyli m.in. Cyprien Sarrazin i Kristoffer Jakobsen.

Jutro w Jasnej odbędą się drugie zawody w slalomie gigancie.