Alpejski PE w Jasnej: Triumf Elii Zurbriggena w drugim slalomie gigancie

23:05, 09.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 22:50, 29.03.2017

Fot: Kyrylo Kalugin via Flickr.com / CC BY NC-ND Fot: Kyrylo Kalugin via Flickr.com / CC BY NC-ND

W Jasnej na Słowacji miały dziś miejsce drugie zmagania w slalomie gigancie w ramach Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim. Po prawie 4-letniej przerwie swoje drugie zwycięstwo w PE odniósł Szwajcar Elia Zurbriggen. Szymon Bębenek i Piotr Habdas zakwalifikowali się do drugiego przejazdu, w którym zajęli odległe pozycje.

W pierwszym przejeździe najlepszą trójkę stanowili Elia Zurbriggen, Francuz Cyprien Sarrazin, który tracił do Szwajcara 0,53 sek. oraz Samu Torsti (+0,60 sek.), który wczoraj zajął trzecią pozycję na koniec zawodów. Czwarte miejsce zajmował Eemeli Pirinen, piąte Gino Caviezel, a szóste Fabio Gstrein. W czołowej dziesiątce byli również siódmy Marcus Monsen, ósmy wczorajszy zwycięzca Rasmus Windingstad, dziewiąty Greg Galeotti i dziesiąty Gilles Roulin. W zawodach brało udział dwóch Polaków. Piotr Habdas zajmował 57. miejsce (+5,89 sek.), a Szymon Bębenek 59. (+6,51 sek.). Obaj awansowali tym samym do drugiego przejazdu, w którym w Pucharze Europy jedzie 60 najlepszych z pierwszego przejazdu. Z pewnością pomógł tutaj fakt, że tylko 59. zawodników ukończyło pierwszy przejazd.

W drugim przejeździe Zurbriggen i Sarrazin uzyskali taki sam czas. Choć nie była to najszybsza jazda i obaj mieli dopiero 14. rezultat w drugiej części zawodów, to nie zostali przez nikogo zepchnięci z pozycji jakie zajmowali na półmetku. Z piątego miejsca na trzecie awansował Gino Caviezel (+0,60 sek.) i tym samym po raz drugi w Jasnej stanął na podium. Samu Torsti (+0,64 sek.) tym razem uplasował się na czwartym miejscu notując gorszy wynik niż wczoraj o jedną lokatę. Na piątym miejscu został sklasyfikowany Marcus Monsen, na szóstym Loic Meillard, na siódmym Eemeli Pirinen, na ósmym ex aequo Daniel Meier i Greg Galeotti, a na dziesiątym Fabio Gstrein. Drugiego przejazdu nie ukończył Rasmus Windingstad. Piotr Habdas i Szymon Bębenek zajęli dwie ostatnie pozycje wśród sklasyfikowanych po 2. przejeździe. Polacy znaleźli się na 47. i 48. pozycji.

Pełne wyniki 2. slalomu giganta

Kolejne zawody Pucharu Europy to rywalizacja w stolicy polskich Tatr - Zakopanem. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się tam zmagania w slalomie.