Alpejski PE w Göstling-Hochkar: Wygrana Anny Swenn-Larsson w slalomie, Katarzyna Wąsek 31.

22:51, 13.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:07, 14.02.2017

Drugiego dnia rywalizacji w Pucharze Europy kobiet w narciarstwie alpejskim w austriackim Göstling-Hochkar odbyły się zawody w slalomie. Zwyciężyła Szwedka Anna Swenn-Larsson, która ostatnio regularnie plasuje się w czołówce PE w slalomie.

Swenn-Larsson w poprzednich dwóch slalomach Pucharu Europy w niemieckim Bad Wiessee zajmowała drugie miejsce. Tym razem udało jej się w końcu pojechać najszybciej i odnieść pierwszy w sezonie triumf. Dał on Szwedce prowadzenie w klasyfikacji slalomu wobec nieukończenia pierwszego przejazdu przez dotychczasową liderkę Katharinę Gallhuber z Austrii. Obok Anny Swenn-Larsson na podium stanęły Niemki. Na drugim stopniu podium była Marina Wallner (+0,40 sek.), a na trzecim Susanne Weinbuchner (+0,77 sek.). Czwarte miejsce zajęła Francuzka Laurie Mougel (+0,84 sek.), piąte Austriaczka Julia Grünwald (+1,05 sek.), szóste Szwajcarka Nadine Fest (+1,37 sek.), siódme Franziska Gritsch (+1,42 sek.) z Austrii, a ósme Magdalena Fjälström (+1,50 sek.) - rodaczka dzisiejszej zwyciężczyni. W najlepszej dziesiątce była jeszcze jedna Szwedka, Ylva Stålnacke, która zajęła ex aequo miejsce dziewiąte z Włoszką Nicole Agnelli (+1,58 sek.).

Katarzyna Wąsek zajęła 31. miejsce i była ostatnią sklasyfikowaną zawodniczką. Jej strata do Swenn-Larsson wyniosła 9,45 sek. Jednak nawet gdyby zmieściła się w czołowej trzydziestce to z taką stratą czasową nie zdobyłaby punktów. W zawodach wystąpiła też Daria Krajewska, która nie ukończyła pierwszego przejazdu. Również pierwszym przejeździe wypadły m.in. takie zawodniczki jak Jessica Hilzinger, Meta Hrovat, wspominana już Katharina Gallhuber, a w drugim Marlene Schmotz i Katharina Liensberger.

Pełne wyniki slalomu

Kolejne zawody Pucharu Europy pań odbędą się w dniach 19-20. lutego w Crans Montana. Zawodniczki będą startować w zjeździe i kombinacji.