Alpejski PE w Crans Montana: Zwycięstwo Maier w zjeździe i Schneeberger w kombinacji

15:08, 20.02.2017 Marek Cielec

Austriaczki zwyciężyły dziś w zawodach Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim w szwajcarskim ośrodku Crans Montana. Zostały przeprowadzone zawody w zjeździe, które wygrała Sabrina Maier, a także w kombinacji, której częścią był ten sam zjazd wygrany przez Maier. W kombinacji najlepsza była Rosina Schneeberger.

Na pierwszych dwóch miejscach w zjeździe były te same zawodniczki, które wczoraj miały najlepsze dwa rezultaty czyli Sabrina Maier i Laura Pirovano. Tym razem odwrotna była kolejność, bo zwycięstwo odniosła Maier, a Pirovano zajęła drugie miejsce. Pirovano straciła dziś do Maier 0,18 sek. Trzecie miejsce zajęła Kristin Lysdahl (+0,39 sek.). Norweżka walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy ze swoją rodaczką Kristiną Riis-Johannessen, ale koleżanka z reprezentacji nie poddaje się łatwo i dziś uplasowała się tuż za Lysdahl na miejscu czwartym (+0,45 sek.). Na miejscach 5-7. były Austriaczki: Nadine Fest, Nina Ortlieb i Dajana Dengscherz, które również wczoraj były w czołowej dziesiątce. Miejsce 8. i 9. zajęły Włoszki Jole Galli i Anna Hofer, a 10. kolejna z Austriaczek Elisabeth Kappaurer. Zjazdu nie ukończyła dotychczasowa liderka zjazdu - Christina Ager.

Wyniki zjazdu

Sabrina Maier i Kristin Lysdahl nie ukończyły drugiego przejazdu - slalomu - i w kombinacji nie zostały sklasyfikowane. Z kolei Laura Pirovano nie popisała się zbyt dobrym czasem i spadła na 12. miejsce. W kombinacji triumfowała Rosina Schneeberger, która po zjeździe zajmowała 16. miejsce. Na drugie miejsce z 21. przesunęła się Włoszka Federica Sosio (+0,46 sek.), a na trzecim uplasowała się Nadine Fest (+0,69 sek.). Czwarte miejsce zajęła Norweżka Maria Therese Tviberg, piąte Elisabeth Kappaurer, a szóste Kristina Riis-Johannessen, która dzięki temu odrobiła trochę punktów w klasyfikacji generalnej do Lysdahl.  Na miejscu 7. była Jole Galli, na 8. Thea Louise Stjernesund, na 9. Katja Grossmann, a na 10. Lisa Hörnblad.

Wyniki kombinacji

Na prowadzeniu w klasyfikacji zjazdu jest teraz Laura Pirovano, na drugim miejscu Sabrina Maier, a na trzecim Christina Ager. Natomiast w kombinacji liderką jest Nadine Fest, Rosina Schneeberger zajmuje 2. miejsce, a Kristina Riis-Johannessen 3.

Przed zawodniczkami startującymi w PE pozostały już tylko finałowe zawody. Finały w konkurencjach szybkościowych odbędą się w dniach 22-25. lutego we włoskim Sarntal, natomiast w konkurencjach technicznych w dniach 17-19. lutego w Innichen/San Candido.