Alpejski PE w Crans Montana: Wygrana Laury Pirovano w zjeździe, znakomita postawa Austriaczek

11:53, 19.02.2017 Marek Cielec

Laura Pirovano zwyciężyła w zjeździe w Pucharze Europy w narciarstwie alpejskim w Crans Montana. 19-letnia Włoszka odniosła drugie zwycięstwo w karierze w Pucharze Europy. Dla szwajcarskiego ośrodka Crans Montana jest to niejako test przed zawodami Pucharu Świata, które odbędą się tu w dniach 24-26. lutego.

Pirovano w Pucharze Świata na razie dostaje szanse jedynie w gigancie, natomiast w Pucharze Europy nie gorzej radzi sobie w konkurencjach szybkościowych. Dzisiejsza wygrana dała Włoszce awans na 2. miejsce w klasyfikacji zjazdu, w której przewodzi Austriaczka Christina Ager, która zajęła dziś dopiero 26. miejsce. Strata Laury Piurovano do Christiny Ager wynosi teraz 70 punktów. W rankingu dzisiejszych zawodów za Laurą Pirovano znalazła się cała rzesza Austriaczek, które uplasowały się na miejscach 2-6. i 8-9. Druga była Sabrina Maier (+0,18 sek.), trzecia Dajana Dengscherz (+0,43 sek.). Czwarta była siostra srebrnej medalistki z Sankt Moritz - Bianca Venier, piąta Nadine Fest, szósta Michaela Heider, siódma Szwajcarka Katja Grossmann, ósma Nina Ortlieb, dla której był to powrót do ścigania po kontuzji z 30. grudnia, gdy doznała urazu stawu skokowego i złamania żeber oraz łopatki. Dziewiąte miejsce zajęła Rosina Schneeberger, a dziesiąta druga z Włoszek - Anna Hofer. Na 14. zajęła została sklasyfikowana liderka klasyfikacji generalnej Kristin Lysdahl, która spadła z 2. na 4. miejsce w klasyfikacji slalomu. Została ona wyprzedzona przez Pirovano oraz Maier.