Alpejski PE w Bad Wiessee: Podwójne zwycięstwo Mélanie Meillard

10:05, 11.02.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:16, 14.02.2017

Mélanie Meillard dwukrotnie zwyciężyła w zawodach Pucharu Europy w slalomie kobiet w niemieckim ośrodku Bad Wiessee. Polki występujące w tych zawodach - Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska - nie zostały sklasyfikowane.

Meillard w pierwszych zawodach, które odbyły się w czwartek była o 0,86 sek. szybsza od Czeszki Sarki Strachovej, która mogła być uważana za główną faworytkę ze względu na to, że spośród zawodniczek, które wystartowały w Bad Wiessee jest ona najwyżej sklasyfikowaną w PŚ (zajmuje 7. miejsce). Strachová zajęła drugie miejsce, a trzecia była Anna Swenn-Larsson (+1,06 sek.). Czwarta była Resi Stiegler, piąta Katharina Gallhuber, a szósta Jessica Hilzinger. Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu, natomiast Katarzyna Wąsek wypadła w przejeździe drugim.

Pełne wyniki 1. slalomu

Również drugiego dnia rywalizacji najlepsza była Meillard. Ponownie trzecie miejsce zajęła Szwedka Swenn-Larsson, która straciła do młodej Szwajcarki 1,13 sek. Tym razem druga była Resi Stiegler (+0,66 sek.). Na czwartym miejscu uplasowała się Chiara Mair, na piątym Camille Rast, a na szóstym Katharina Liensberger. Strachová w drugim slalomie nie brała udziału. Drugiego przejazdu nie ukończyły m.in. Katharina Gallhuber i Maren Wiessler, a także Daria Krajewska, która zajmowała 51. miejsce po pierwszym przejeździe. Katarzyna Wąsek nie dojechała do mety w pierwszym przejeździe.

Pełne wyniki 2. slalomu

Pierwsze miejsce w klasyfikacji slalomu Pucharu Europy zajmuje Katharina Gallhuber, na drugie awansowała po dobrych występach w Bad Wiessee Anna Swenn-Larsson, trzecia jest Chiara Mair. Dla Meillard punkty zdobyte w dwóch niemieckich slalomach były pierwszymi w tej edycji Pucharu Europy. Wcześniej startowała tylko w jednym slalomie w Andalo, którego nie ukończyła. Plasuje się ona na 7. miejscu, ale to zawodniczka, która jeździ przede wszystkim w zawodach Pucharu Świata, a za kilka dni będzie walczyć na MŚ w Sankt Moritz.