Alpejski MPP w Suchem: Za nami pierwsze zawody sezonu

21:51, 17.12.2017 Marek Cielec

W dniach 16-17. grudnia odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Miejscem rozegrania zawodów była stacja narciarska Suche. Podwójne zwycięstwa odnieśli w ten weekend Gabriela Hopek, Zofia Gąsienica-Mikołajczyk oraz Bartosz Szkoła. Po jednej wygranej zapisali na swoim koncie Mikołaj Sosnowski i Piotr Szeląg.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę młodzi alpejczycy rywalizowali w gigancie w dwóch grupach: junior B (roczniki 2002-2003) i junior C (roczniki 2004-2005).

16.12.2017

W kategorii juniorka B w pierwszych zawodach zwyciężyła Gabriela Hopek (KKN Siepraw - Ski). Drugie miejsce ze stratą 3,21 sek. zajęła Patrycja Florek (KS Narciarnia Nowy Sącz), która w poprzednim sezonie była triumfatorką MPP w młodszej grupie wiekowej. Trzecia była natomiast Wiktoria Mieszała (+5,51 sek., KSM Łabski Szklarska Poręba).

Bartosz Szkoła (UKS Mitanski Zakopane) był z kolei najlepszym zawodnikiem w slalomie w grupie junior B chłopców. Tu walka o wygraną była bardziej zacięta. Zaledwie 0,18 sek. do zwycięzcy stracił Jan Zakrzewski z klubu MUKS ŚMIG. Na pozycji trzeciej ze stratą 1,71 sek. uplasował się Bartłomiej Sanetra (MKS Skrzyczne Szczyrk).

Wyniki slalomu - juniorka B

Wyniki slalomu - junior B

W młodszej grupie wiekowej, w kategorii juniorka C najlepsza była Zofia Gąsienica-Mikołajczyk (KS Frajda Zakopane). Pokonała ona o 0,26 sek. drugą Zofię Dzidę (KS Beskidy) oraz o 1,33 sek. Joannę Książek (AN Skillz Kraków).

Wśród chłopców z grupy junior C najlepszy czas pierwszego slalomu uzyskał Mikołaj Sosnowski z klubu WKN Warszawa. Również drugi zawodnik klasyfikacji to reprezentant Warszawaskiego Klubu Narciarskiego - Juliusz Kierkowski, który dojechał na metę ze stratą 0,22 sek. Trzecie miejsce zajął Szymon Zarzycki (SNPTT-1907 Zakopane) ze stratą 2,44 sek.

Wyniki slalomu - juniorka C

Wyniki slalomu - junior C

17.12.2017

Drugiego dnia zawodów, pierwsze dwa miejsca w slalomie dziewcząt startujących w kategorii juniorka B należały ponownie do Gabrieli Hopek i Patrycji Florek. Patrycja była tym razem o wiele bliżej wygranej, a po pierwszym przejeździe nawet prowadziła. Ostatecznie zajęła drugie miejsce z czasem gorszym o 0,45 sek. od Hopek. Na podium zmieściła się także Antonina Sawicka (KS MMS Dendysski), która w sobotę została zdyskwalifikowana w drugim przejeździe, a dziś nie popełniła już tak poważnych błędów i mogła cieszyć się z trzeciego miejsca (+3,06 sek.).

Drugie zwycięstwo w slalomie chłopców odniósł Bartłomiej Szkoła. Uzyskał on przewagę 1,44  sek. nad zawodnikiem z drugiego miejsca - Bartłomiejem Sanetrą, który poprawił się o jedną pozycję w stosunku do sobotniego slalomu. O 0,06 sek. walkę o drugie miejsce przegrał Błażej Budz (Rusiński Ski-Max), który stanął na najniższym stopniu podium.

Również w zawodach dziewcząt w grupie juniorka C triumfatorką drugiego slalomu była ta sama zawodniczka, która wygrała poprzedniego dnia. Sukces z soboty powtórzyła Zofia Gąsienica-Mikołajczyk. Nad drugą Joanną Książek wypracowała sobie ona 0,16 sek. przewagi, jednak zwycięstwo dał jej przede wszystkim drugi przejazd, w którym odrobiła stratę z pierwszej części zawodów, bowiem to Książek prowadziła po pierwszej rundzie. Skład podium uzupełniła Karolina Jankowska (MUKS Śmig), która straciła do Zofii Gąsienicy-Mikołajczyk 0,28 sek.

Rywalizacja zawodników w kategorii junior C jako jedyna przyniosła drugiego dnia zupełnie inne rozstrzygnięcia w czołówce niż w sobotę. Cała trójka zawodników, którzy stanęli na podium była wczoraj na niższych lokatach. Zwyciężył Piotr Szeląg z WKN Warszawa. Na drugim miejscu sklasyfikowany został Kacper Walas (KS Frajda Zakopane) ze stratą 2,56 sek., a na trzecim Robert Macewicz (MUKS Śmig), który stracił do Szeląga 2,77 sek.