Alpejski MPP w Czarnej Górze: Za nami drugie zawody sezonu

22:05, 07.01.2018 Anna Felska

W Czarnej Górze odbył się Młodzieżowy Puchar Polski w narciarstwie alpejskim. Młodzi alpejczycy rywalizowali w dniach 6-7 stycznia w slalomie gigancie.  Zawodnicy i zawodniczki startowali w czterech kategoriach: junior C, junior B, juniorka C i juniorka B.

W sobotę 6 stycznia w kategorii junior C zwycięstwo odniosło dwóch zawodników. Ex aequo na najwyższym stopniu podium stanęli Juliusz Kierkowski oraz Szymon Zarzycki, którzy uzyskali czas 1:03.27. Trzecie miejsce zajął Piotr Szeląg, który do triumfatorów stracił 0.77 s.

Pełne wyniki kat. junior C

W kategorii juniorka C równych sobie nie miała Magdalena Bańdo. Drugie miejsce ze stratą 0,14 s zajęła Karolina Krasnodębska. Na podium znalazła się również Zuzanna Madej (+0,28).

Pełne wyniki kat. juniorka C

W kategorii junior B triumf odniósł Kuba Zaczyk. Drugi wynik uzyskał Jan Zakrzewski, który do zwycięzcy stracił 0.54 s. Na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Sanetra (+2,67).

Pełne wyniki kat. junior B

Kategoria Juniorka B to zwycięstwo Gabrieli Hopek. Drugie miejsce ze stratą 0,78 s zajęła Patrycja Florek. Trzecia była Oliwia Kądziołka (+2,48).

Pełne wyniki kat. juniorka B

W niedzielę 7 stycznia odbyło się bez niespodzianek i zmian w czołówce. Alpejczycy również rywalizowali w slalomie gigancie. W kategorii junior C tym razem był jeden zwycięzca - Piotr Szeląg, który dzień wcześniej był trzeci. Tuż za nim na drugim miejscu zawody zakończył Juliusz Kierkowski (+0.23). Na najniższym stopniu podium ze stratą 0,35 s stanął Szymon Zarzycki.

Wśród pań w tej samej kategorii C drugą wygraną zaliczyła Magdalena Bańdo. Skład podium nie uległ zmianie w stosunku do poprzedniego dnia. Druga była Karolina Krasnodębska (+0,75), a trzecia Zuzanna Madej (+0,81).

Tym razem kategoria junior B to zwycięstwo Bartłomieja Sanetry. Drugą pozycję ponownie zajął Jan Zakrzewski, który do triumfatora stracił zaledwie 0,06 s. Trzeci wynik uzyskał Błażej Budz (+0,35).

W ostatniej kategorii pań - juniorka B, po raz drugi triumfowała Gabriela Hopek. Drugie miejsce ze stratą 0,78 s zajęła Anna Skarbek-Malczewska. Na najniższym stopniu podium wylądowała Patrycja Florek (+0,83).

Był to już drugi weekend z Młodzieżowym Pucharem Polski w tym sezonie. Pierwsze zawody odbyły się na stacji narciarskie Suche. Kolejne zaplanowano w miejscowości Żar w dniach 17-18 lutego.

źródło: race-timing.pl