Alepejski PŚ w Kvitfjell: Peter Fill triumfuje w supergigancie, mała kryształowa kula dla Jansruda

13:54, 26.02.2017 Mateusz Król

W ostatnim dniu zawodów PŚ w narciarstwie alpejskim w Norwegii triumf odniósł Peter Fill. Drugą pozycję w super G zajął Hannes Reichelt, a ostatnie miejsce na podium zajął Erik Guay.

Z najlepszym czasem na metę dojechał Peter Fill z czasem 1:32,83. 0,1 sekundy stracił do niego Hannes Reichelt, który zajął drugie miejsce. Erik Guay stracił do Filla 0,23 sekundy i zawody zakończył na trzeciej pozycji. Aleksander Aamodt Kilde do podium stracił 0,13 i zajął czwarte miejsce. Piąty był Best Feuz (+0,37), a szósty Martin Cater (+0,44), którego jest to najlepszy wynik w karierze. Siódme miejsce zajął wczorajszy zwycięzca Kjetil Jansrud, który do Filla stracił 0,48 sek. Bostjan Kline zajął ósmą pozycję ze stratą 0,75 sek., a 0,01 sekundy za nim uplasował się Mauro Caviezel. Czołową dziesiątkę zamknął Manuel Osborne-Paris ze stratą 0,81 sekundy do Petera Filla. Trzech zawodników nie wystartowało, tylu również nie ukończyło przejazdu.

Zwycięstwo w klasyfikacji zjazdu jeszcze przed finałowymi zawodami, które odbędą się w Aspen zapewnił sobie Kjetil Jansrud, który ma już ponad 100 punktów przewagi nad drugim zawodnikiem - Aleksandrem Aamodtem Kilde.