83. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego”: Kamil Stoch Najlepszym Sportowcem Polski 2017!

Kilka minut temu ogłoszono wyniki 83. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2017. Został nim Kamil Stoch. Polscy skoczkowie, jak i ich szkoleniowiec Stefan Horngacher zgarnęli też statuetki w innych kategoriach.

Skoczek z Zębu w głosowaniu wyprzedził piłkarza Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego oraz młociarkę Anitę Włodarczyk. Nagrodę podczas ogłoszenia wyników w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie odebrała za niego żona Ewa. To już drugie takie wyróżnienie dla Stocha w jego karierze. Po raz pierwszy wygrał w 2014 roku, po zdobyciu dwóch złotych medali podczas IO w Soczi.

W najlepszej „10” rankingu znalazł się także brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata z Lahti, Piotr Żyła, który zajął 9 miejsce. Statuetki Plebiscytu przypadły również całej polskiej drużynie skoczków, którzy zostali uznani „Drużyną Roku” po zdobyciu złotego medalu w konkursie drużynowym we wspomnianym Lahti oraz szkoleniowcowi kadry narodowej Stefanowi Horngacherowi, który okazał się najlepszy w kategorii „Trenera Roku”.

Pierwsze miejsce Kamila Stocha oznacza 7 tytuł „Sportowca Roku” dla skoczka narciarskiego w historii jego przyznawania. Dzięki temu dyscyplina ta jest na 2 miejscu w liczbie takich wyróżnień, będąc jedynie za lekkoatletyką (30 tytułów) i wyprzedzając biegi narciarskie (6 tytułów).

Źródło: przegladsportowy.pl/ informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: